https://tristar77.blogspot.com/2020/03/rugaciunea-lumii.html
sâmbătă, 28 martie 2020
NU TE SUPARA FRATE!
https://tristar77.blogspot.com/2020/03/rugaciunea-lumii.html
joi, 10 octombrie 2024
POVESTE CU NIBIRU - 1
POVESTE
CU NIBIRU - 1
Dragii
mei,
Prin acest articol incep de fapt un flux de mai multe
dezvaluiri ale acestui an, caruia se vede in mod clar ca nu degeaba i-am alocat
numele „Dezvaluitorul”, in poezia ce i-a fost dedicata si a fost publicata in
blog in prima zi a lunii ianuarie, sub numele: „Bine ai venit, 2024!”.
Pot
spune ca voi veni cu informatii fascinante, chiar incredibile uneori. Voi
construi un pachet format din mai multe articole mai mici ca dimensiune, care
desi sunt separate, organizate pe teme sau pe perioade, sunt totusi cu mare
legatura intre ele. Imi va fi mai usor sa procedez in acest fel, iar pentru ca
ele vor fi mai scurte (exceptand pe acesta de azi), in mod sigur le voi putea
publica mult mai des. As vrea sa fac tot ce imi sta in putere ca sa public
minim un articol pe saptamana, pana la finalizarea acestui pachet.
Pentru
fiecare articol ce face parte din tot acest set voi aloca un numar de ordine.
Iau in calcul ca pot aparea cand si cand si unele informatii ce ar trebui sa
fie transmise urgent, care ar trebui inserate printre articolele pachetului.
Prin urmare, titlul articolului de astazi este insotit de cifra 1.
Povestea
incepe cu aproximativ 4,6-4,7 miliarde de ani in urma. Este cam pe vremea cand
a fost plamadit Pamantul. Desi in internet putem gasi ca planeta noastra are in
jur de 4,54 miliarde de ani, totusi, Cerul spune ca varsta este putin mai mare,
cuprinsa fiind in intervalul specificat mai sus.
Creatorul
intunecat, in acelasi interval de timp, a plamadit in mare taina, in zona de
intersectie a Rotii noastre de universuri cu Roata anticreatiei (mentionez ca
am mai pomenit in scrierile mele trecute despre existenta acestei zone de
intersectie), 7 sisteme solare, avand fiecare cate 7 planete. Vorbim deci
despre 7 sori si 49 de planete in total. Este evident ca toata aceasta creatie
a lui este malefica de la cap la coada.
La
un moment dat, dupa ce a reusit sa sparga anumite protectii ale acestui Univers
al nostru, a mutat dintr-o data toate cele 7 sisteme solare in interiorul acestuia.
De ce l-a ales tocmai pe el? L-a ales pentru ca se pare ca Universul acesta
joaca un rol deosebit in cadrul intregii Roti ce este formata din 128 de
Universuri create de Divinitate. Scopul a fost ca prin actiunile coordonate din
cele 7 sisteme solare, sa puna stapanire definitv pe acest Univers, iar mai
apoi pe toata Roata formata din cele 128 de Universuri.
Se
spune din Ceruri ca atat Creatorul Absolut al Luminii cat si creatorul absolut
al intunericului detin simbolic cate o coroana. Si una si cealalta sunt
reprezentate prin energia Mercur. Energia Mercur argintie, asa cum stim noi ca
arata acest element, sau Coroana lui Dumnezeu, este reprezentarea Splendorii
Iubirii Divine, tot la fel cum Zohar reprezinta Splendoarea Luminii Divine.
Energia mercur rosie, in natura fiind intalnita in manifestarea sub forma
sulfurii de mercur, sau coroana creatorului intunecat, este un fel de varf al
urii si neiubirii. Cand se fac vraji cu mercur, se impregneaza in mercurul
argintiu, care in mod normal ar trebui sa ne faca numai bine si sa ne deschida
inimile, aceasta energie a mercurului rosu. Ce ne face noua rau nu este
mercurul argintiu, ci energia rosie impregnata in el. Am o prietena care a
lucrat in laborator zeci de ani cu mercurul, punand deseori mana pe el. Ea
traieste, este bine, sanatoasa, avand in jur de 80 de ani si sa ii dea Domnul multi
alti ani inainte, fericiti. Deci nu mercurul ca element este nociv pentru noi,
ci energia intunecata a mercurului rosu ce este bagata prin vrajitorie in
mercurul argintiu.
S-a
comunicat de Sus ca la plamadirea celor 7 sisteme solare malefice, s-a avut la
baza aceasta energie mercur rosie, aspect manifestat al creatorului intunecat,
care la ora aceasta este inlantuit. S-a intamplat aceasta inlantuire mai pe la
inceputul verii. De aceea, cand intalnim in Apocalipsa lui Ioan imaginea
balaurului cel rosu cu 7 capete, putem intelege ca este vorba despre aceste 7
sisteme solare.
Concomitent
cu introducerea in Universul nostru a celor 7 sisteme solare, pentru a para
planul de acaparare a intregului Univers, Creatorul Absolut al Luminii si-a pus
la bataie propria Sa Coroana si a aparut atunci in Creatie o singura planeta facuta
din Esenta acestei Coroane. Noi o numim astazi Terra sau Pamantul, desi mai
degraba ne numeam Mercur, asa cum este numele alocat celei mai apropiate
planete de Soarele nostru. Se stia ca va fi o lupta crancena si ca sa nu existe
un fel de imprastiere, mult mai greu de monitorizat, s-a facut doar o singura
planeta din aceasta Esenta Divina Mercur, pe care s-a concentrat totul.
In
Apocalipsa lui Ioan este prezentat simbolic tot acest proces si desi dau mai
jos linkul catre tot capitolul al 12-lea, voi expune totusi si primele randuri
din acest capitol:
1.Şi s-a arătat din cer un semn mare: o femeie
înveşmântată cu soarele şi luna era sub picioarele ei şi pe cap purta cunună
din douăsprezece stele.
2.Şi era însărcinată şi striga, chinuindu-se şi
muncindu-se ca să nască.
3.Şi alt semn s-a arătat în cer: iată un balaur mare,
roşu, având şapte capete şi zece coarne, şi pe capetele lui, şapte cununi
împărăteşti.
4.Iar coada lui târa a treia parte din stelele cerului
şi le-a aruncat pe pământ. Şi balaurul stătu înaintea femeii, care era să
nască, pentru ca să înghită copilul, când se va naşte.
5.Şi a născut un copil de parte bărbătească, care avea
să păstorească toate neamurile cu toiag de fier. Şi copilul ei fu răpit la
Dumnezeu şi la tronul Lui,
6. Iar femeia a fugit în pustie, unde are loc gătit de
Dumnezeu, ca să o hrănească pe ea, acolo, o mie două sute şi şaizeci de zile.
https://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=4&cap=12
Femeia este simbolic Mama Cosmos, reprezentata prin
corelare cu Soarele, Luna si Zodiacul cu 12 stele, din care se nastea planeta noastra,
ca si copil al acestei mame. Se vede treaba ca aparitia in Creatie a Pamantului
nostru nu a fost una usoara, ci cu mare pericol, asistata fiind cumva din zona
celor 7 sisteme malefice.
Eu stiu ca noi tot vehiculam expresia de Mama Pamant,
insa va rog sa fiti atenti la sexul copilului. Toiagul de fier este nucleul de
fier din centrul planetei noastre, si chiar daca este in principiu o gaura
neagra, tot exista acolo foarte mult
element fier. Aceasta pilitura de fier, din cauza magnetismului gaurii negre,
are anumite irizatii, generand manifestarea sub forma unui soare interior
central (vezi si scrierile domnului Radu Cinamar). Altfel spus, soarele care
lumineaza lumile din interiorul Pamantului, reprezinta de fapt stralucirea
particulelor de fier care sunt antrenate in gaura neagra.
In perioada pandemiei am pomenit de manifestarea unui
proces legat de Universul nostru. Mi s-a aratat din Ceruri, cum pierzandu-se
puterea celor din acest Univers in confruntarile repetate cu intunericul,
Creatorul Luminii l-a trasformat in ceva ca o tija telescopica. O anumita zona
puternic atacata, iar acum putem intelege mult prea bine care era aceea, a
scos-o ca pe o extensie in afara Universului si i-a facut o protectie
suplimentara astfel incat intunericul de varf sa nu mai poata accesa usor acea
extensie. Mai tarziu, a extras din acea extensie inca o extensie, cu o si mai
mare protectie creata in jurul ei. Nu se stie cat timp au stat lucrurile in
acest fel, desi nu este imposibil de aflat. In perioada pandemiei, dupa ce ani
la rand s-au facut o multime de dezlegari si s-au creat o gramada de
constructii divine, acestea aducand recuperari masive de la intuneric si
implicit imputernicirea in aceasta zona de Univers, oarecum izolata ca
extensie, a putut deveni posibila reinglobarea extensiei mici in extensia mai
mare si mai apoi inglobarea amandurora in baza din care au pornit la inceput. Este
ca si cum a fost retractata tija telescopica la forma avuta initial. Noi am
perceput aceste doua reingobari in Universul - Tata, ca doua treceri prin
portaluri, una fiind in aprilie 2020, iar eu vorbesc despre asta in lunile
martie si aprilie ale acelui an, iar a doua in ianuarie 2021, despre care de
asemeni am vorbit la acea vreme. Un link catre articolul din 2021 este dat mai
jos:
https://tristar77.blogspot.com/2021/01/pe-drumul-lui-2021.html
La pasul 1 al acestui proces, petrecut in perioada 1-6
aprilie 2020, am scris multe materiale, dar doresc sa redau mai jos o bucata
dintr-un articol numit “Nu te supara frate!”, publicat in luna martie 2020 (https://tristar77.blogspot.com/2020/03/nu-te-supara-frate.html):
“M-am
vazut in acea seara de 25 martie intr-o ipostaza in care tineam pe brate o
femeie batrana, obosita si foarte bolnava. Am stiut pur si simplu ca era Mama
Pamant. Lacrimile au inceput a-mi curge pe obraji, privind la starea ei
muribunda. O tineam pe brate cu capul catre stanga, in dreptul inimii mele.
Mi-a venit un gand si m-am inaltat impreuna cu ea in inalt, catre Tronul
Sfintei Treimi. Am ajuns acolo si am vazut ceva ca un pat de spital. In stanga
era Mantuitorul, in dreapta Tatal Ceresc, iar la capul patului era Sfantul Duh,
Maica Domnului si multe alte reprezentari feminine. In spatele Tatalui si al
Domnului nostru Iisus Hristos erau multi alti reprezentanti de varf ai Luminii.
Am asezat femeia pe pat si m-am dat cativa pasi mai in spate, ramanand la acel
capat al patului corespunzator picioarelor. Asteptam sa se intample ceva. A
trecut in timpul nostru un minut, doua, trei … Nimic nu se intampla. Totul era
inghetat. Nicio miscare, niciun deget ridicat. M-a apucat oarecum o stare de
deznadejde realizand faptul ca Tronul Ceresc nu isi ofera ajutorul asa cum eu
ma asteptam. In acel moment, avand un imbold sa stiu ce gandeste femeia, parca
am intrat in corpul ei si m-am suprapus pe constiinta ei. M-am trezit spunand:
“Mai am foarte putin si o sa mor”. Au mai trecut cateva secunde. Am simtit sa
trag adanc aer in piept pe care mai apoi l-am expirat usor, ca atunci cand
sufletul iti paraseste corpul, spunand in acelasi timp: “Gata, am murit…” In
acel moment am iesit din acel corp si mi-am reluat pozitia initiala, putand
vedea pe pat trupul inert al femeii. Dupa ce inca niste secunde s-au scurs, am
vazut cum tasnesc fuioare de lumina din Toti Cei pe care iI vedeam acolo sub
forma personificata, spre a putea fi inteleasa intreaga desfasurare de catre
mintea noastra. Toata acea lumina se indrepta catre trupul femeii si in scurt
timp l-a fluidizat. A inceput a se forma un vortex din acel fluid, exact precum
se vede rotindu-se o galaxie, iar apoi, din acel vortex, a inceput a se contura
imaginea unui fetus, asa cum apare el in burta mamei.”
Iata si un extras din articolul publicat in 6 aprilie 2020, numit “Ziua
a 6-a”:
„A existat in aceasta dupa-amiaza o imagine de foarte scurta
durata cu copilul Pamant. Printr-o scurta transmisie de 2-3 secunde am inteles
ca intregul proces de renastere este pornit inca din noaptea de 3-4 aprilie,
imediat dupa anihilarea acelor forte intunecate despre care am vorbit in ziua a
4-a. Totul a fost desfasurat in ascuns, fara ca noi sa putem avea acces, sub
stricta coordonare a Sfintei Treimi, asa cum am vazut in viziunea initiala
relatata in articolul “Nu te supara frate!”. Nu trebuie sa ne gandim ca este
vulnerabil copilul caci el este sub stricta supraveghere a Sfintei Treimi. Asa
cum pe Pamant parintii au datoria sa le asigure copiilor lor mici hrana si
toate cele de trebuinta, cam asa este acum si cu copilul Pamant. Are parinti de
nadejde. Este foarte interesant insa un lucru: copilul pare de sex masculin, nu
feminin. Este ca si cum se masculinizeaza planeta. Asa cum se simtea energia
copilului, era una de justitiar si luptator. Mama Pamant, buna, blanda si mult
prea iertatoare, s-a lasat devastata de multi locuitori de-ai ei. Cu planeta
aceasta noua s-ar putea sa nu mai mearga la fel. Cine greseste, plateste. Poate
de aceea este nevoie de aceasta energie masculina, cine poate sti?”
Punand cap la cap toate aceste elemente, am cam putea
trage concluzia ca la nivel originar Spiritul planetei noastre este de fapt
unul masculin, care mai apoi a fost inlocuit cu unul feminin, dupa care s-a
revenit la esenta de la origini, adica la Spiritul masculin, incepand din
aprilie 2020 incoace. Iar acest Spirit s-ar putea numi Mercur, nu-i asa?
Intelegem ca toate civilizatiile
perindate pe aici au avut mereu rol de gardieni si puternici luptatori cu
intunericul, caci orice ar fi fost, trebuia aparata Coroana lui Dumnezeu. In
plus, intunericul, prin actiunile coordonate din cele 7 sisteme solare malefice,
trebuia blocat pe actiunile sale care vizau acapararea planetei noastre, iar
prin asta a Universului intreg si mai apoi a intregii Roti de 128 de
Universuri. Eu am mai declarat nu o singura data ca de fapt, pe creatorul
intunecat il intereseaza cel mai tare si mai tare planeta noastra si nu
fiintele de pe ea. El si-ar dori sa puna stapanire pe Coroana lui Dumnezeu. Noi,
cei care ne traim vietile pe aceasta planeta, suntem doar niste piese de care
el se poticneste si pe care le uraste de moarte, pentru ca ii cam stau in cale
si ii incurca planurile.
Mergem mai departe cu expunerea informatiilor si
spunem ca in sistemul nostru solar exista de fapt 11 planete.
De ceva timp incoace, daca dam cautari prin internet,
vom intalni cam peste tot informatia ca sistemul nostru solar are 8 planete.
Acestea sunt: Mercur, Venus, Pamant, Marte, Jupiter, Saturn, Uranus si Neptun.
Pluto nu mai este luata in calcul ca o planeta, asa cum multi dintre noi am
invatat la scoala. Ea este bagata intr-o categorie a planetelor pitice, alaturi
de alte 4 planete pitice. Patru dintre ele, luand in calcul si pe Pluto, au
orbitele mai indepartate decat planeta Neptun. Acestea sunt, dupa cum se vede
si in imaginea de la inceputul articolului, urmatoarele: Pluto, Haumea,
Makemake si Eris. A 5-a planeta pitica, numita Ceres, se situeaza in centura de
asteroizi dintre Marte si Jupiter. In plus, exista de ceva vreme incoace
multiple stiri ca a devenit vizibila o planeta gigantica, considerata ca fiind
a 9-a in sistemul nostru solar, desi nu se stie prea sigur daca ea chiar face
parte din sistemul nostru solar.
Dar internetul e cu internetul si Cerul e cu Cerul, nu-i asa? Se pare ca la cel din urma altfel sunt consemnate informatiile. Cand
vorbim despre 11 planete, se iau in calcul cele 8 planete enumerate si nu se
iau in considerare planetele pitice si nici planeta numita “a 9-a”, care dupa
cum vom vedea, chiar nu face parte din sistemul nostru solar, ceea ce inseamna
ca pe undeva trebuie sa mai existe 3 planete, despre care nimeni nu ne-a
invatat la scoala si nici internetul sau cartile nu ne arata vreo informatie in
acest sens. Orbita uneia dintre ele ar fi intre Pamant si Marte, iar celelalte
doua orbiteaza intre Marte si Jupiter, la fel ca si Ceres.
Se tot vorbeste ca cerul pe care noi il vedem de pe
Pamant nu ar fi unul real ci unul ca o proiectie holografica. Cel mai probabil
asa este. Eu am ani de zile de cand vad unele stele in varianta dubla. Doar pe
unele le vad in acest fel, caci pe altele nu, deci iese din schema o potentiala
problema de vedere. Cred ca vad la dublu acolo unde se suprapune realul cu
proiectia holografica, existand totusi o mica decalare intre imagini si vad in
varianta simpla, ori realul, ori proiectia, caci sunt situatii in care
proiectia include corpuri ceresti inexistente in mod real si sunt situatii in
care proiectia ascunde corpuri ceresti care exista in mod real. In cazul celor
3 planete, este limpede ca sunt ascunse de catre proiectie, iar atunci inseamna
ca exista ceva ascuns pe acele planete.
Sa revenim insa acum la a 9-a planeta. Ea chiar este
temuta Nibiru despre care vuieste internetul de atatia ani de zile. Trebuie insa
sa retinem ca Nibiru o numim noi, pamantenii, caci in fapt, ea nici macar nu
are un nume. Ea are alocat un cod format din 13 caractere, caci asa lucreaza
creatorul intunecat, cu zona IT si cu codurile. Intuiti probabil bine. Planeta
aceasta este parte dintr-unul dintre cele 7 sisteme solare malefice, orbitand
pe a 7-a orbita fata de soarele acelui sistem, vecin cu al nostru si avand o
anumita zona de intersectie cu sistemul nostru solar.
Fac trimitere catre un articol mai vechi, “Fiii Valhallei”,
in care povestesc cum planeta noastra Pamant, care nu a fost la inceputuri in
acest sistem solar si nici macar in aceasta galaxie, a fost teleportata la un
moment dat in acest sistem, iar dupa cele expuse mai sus, intelegem prea bine
de ce am ajuns tocmai aici.
https://tristar77.blogspot.com/2019/05/fiii-valhallei.html
Planeta cea malefica are o perioada de revolutie in
jurul soarelui ei de aproximativ 1700 de ani terestri. Mi s-a spus din Ceruri
ca 300 de ani din cei 1700, orbita ei trece prin volumul sferei in care noi am
putea ingloba imaginar tot sistemul solar. Ea are un traseu de asa natura, ca
desi trece prin acest volum, totusi, nu se intersecteaza cu orbita vreunei
planete din sistemul nostru solar.
Ultima data Nibiru (haideti sa o numim astfel caci ne
e mult mai simplu decat sa folosim un cod) a intrat in zona sistemului nostru
solar in jurul anului 300. Stim bine ce s-a intamplat atunci pe Pamant: masacre
si prigoana Sfintilor la nivel de mare varf. Intelegem ca de cate ori ea vine,
pe Pamant au loc numai evenimente rele si foarte rele, pentru ca prin ea, se
deschid portaluri teribile catre intuneric, din momentul in care ea intra in
sistemul nostru solar. In plus, are grija sa fie rau si civilizatia nibiriana
care chiar exista pe aceasta planeta.
Dupa 300 de ani, in jurul anului 600, Nibiru a iesit
din sistemul nostru solar, iar daca adunam 1400 de ani, cat ea este in afara,
obtinem un alt moment de intrare in sistemul nostru solar, in jurul anilor 2000,
sau mult mai precis, in anul 2029, despre care am tot pomenit in multe articole
ale mele.
Exista mai multe teorii ca Nibiru este de fapt o nava.
Ea nu este o nava ci chiar este o planeta, insa apartinand in totalitate
intunecatului, iar acesta conlucrand mult cu partea tehnica asa cum am tot
prezentat in acesti ani, ea poate parea cu usurinta ca fiind o nava.
De-a lungul istoriei, nibirienii au ajuns prin
teleportare chiar la noi pe planeta. Se vede insa treaba ca nu pot face asta
decat atunci cand planeta lor este in sistemul nostru solar. De cate ori au
venit, au facut ritualuri de magie neagra si blestem teribile, dupa care incet –
incet, planeta noastra marca o cadere considerabila. Asta a aratat Cerul
corelat cu actiunile lor.
Sa ne temem acum de anul 2029? Raspunsul este NU. Fiii
Luminii deja au dus planeta noastra pe filamente temporale pe care la un moment
dat exista o actiune, oricat ar parea ea de incredibila: se va muta putin mai
intr-o parte tot sistemul nostru solar, se vor pune apoi barierele necesare,
astfel incat nu va mai exista nicio zona de intersectie a sistemului solar al
intunecatului cu sistemul nostru solar.
In articolul urmator voi vorbi despre cartea “Soarta
Lumii”, despre care am pomenit in scrierea cu viziunile de la inceputul anului.
Cartea aceasta nu este una buna, ci este un produs cat se poate de malefic. Este
ca un ghid, ea continand explicarea infaptuirii a 2998 de tipuri de ritualuri
de magie neagra. Fara cuvinte ... Dar dupa cum am spus, ce este cu ea, cum a
fost creata, de cine a fost creata si ce se intampla cu ea de pe la inceputul
lunii septembrie incepand, fiind aceasta ca o veste de mare bucurie pentru
Pamant, voi expune in viitorul articol.
Nu pot incheia fara a spune ca in foarte scurt timp se
declanseaza Marea Revolutie Feminina de pe Pamant. In ziua de duminica, 06.10.2024,
am avut un vis in care parca priveam Romania de sus, ce parea ca o farfurie
pusa pe o masa. Catre farfuria aceasta veneau din toate colturile acestei lumi
tot felul de instrumente, carti, pergamente, etc. Vocea Spiritului meu mi-a
spus in vis: in curand incepe Marea Revolutie Feminina de pe Pamant. In mintea
mea din vis, acest “in curand” se traducea sub forma a 4-5 zile. Ulterior,
toate semnele acestei saptamani, dar si unele ce au fost saptamana trecuta,
inainte de vis, au condus la concluzia ca se intampla ceva de mare importanta
pe planeta noastra cel mai tarziu pana vineri, 11.10.2024. O componenta de energie
de aur, cristica, pe care planeta noastra a avut-o candva dar a pierdut-o ca
urmare a multimii de actiuni intunecate ce au asuprit acest mic coltisor de
rai, asa cum a fost creat la inceputuri, va trebui sa revina in ADN-ul
planetar. Lipsa acestei energii lasa loc de foarte multa agresivitate pe
Pamant, iar venirea ei va pune niste bariere acestei agresivitati, deci ea va
fi aducatoare de Pace. In acest fel, poate fi inteles mai bine sensul
versurilor publicate in articolul anterior. La vremea cand am conceput acea
poezie, nu stiam despre toate acestea.
Toate cele bune!
luni, 8 februarie 2021
INTOARCEREA LUPTATORILOR
INTOARCEREA LUPTATORILOR
Dragii mei,
Aveam in intentie sa public
acest articol cu mult mai multe zile in urma, numai ca se intampla cateodata sa
apara evenimente neprevazute care iti pot da toate planurile peste cap. Cam cu
asta am avut si eu de-a face, din pacate.
Incep prin a spune ca
suntem acum in Universul Tata. Detalii mai multe despre ce inseamna acest lucru
pot fi gasite in articolul anterior, publicat in luna ianuarie. A fost un
proces mult, mult mai dificil decat trecerea din luna aprilie a anului trecut.
Au existat mai multe momente in care luam in calcul ca s-ar putea sa nu
reuseasca aceasta trecere. Cerul a avut insa planuri bine stabilite si s-au
depasit toate obstacolele, astfel incat totul s-a implinit asa cum era scris sa
fie.
Am intrebat Cerul cand s-a
produs trecerea din Universul Tata in Universul Tata-Fiu. Raspunsul a fost ca
s-a petrecut acel eveniment in urma cu aproape 15 milioane de ani. Si iata, ca
dupa 15 milioane de ani, am revenit in batranul Univers Tata in care ne-am
nascut candva.
Este evident ca am dat peste
un intuneric de nedescris si cu multa inteligenta artificiala. Cu multi
vrajitori suntem acum in contact direct si nu prin porti, ca atunci cand nu eram
inglobati in acest Univers.
Pentru cei care si-au
instalat un sistem automat asa cum este explicat in sectiunea P3 din bara de
sus a blogului, trebuie sa stie ca este incorporat de ceva vreme un program nou
care sa transmute in lumina si iubire programele acestor constructii
inteligente malefice. De aceea, se recomanda activarea frecventa a sistemului
nostru automat de curatare si transmutare, cu gandul orientat in special catre
transmutarea acestor inteligente, inclusiv a anticreatiei cu care tot venim in
contact periodic. Citind despre anticreatie in sectiunea P4 din bara de sus a
blogului, putem spune ca este tot de natura unei inteligente artificiale
malefice. Pentru transmutarea anticreatiei, asa cum este scris acolo, se face in plus cerere catre Domnul nostru Iisus Hristos.
Totusi, in toata aceasta
nebunie mi-au iesit in cale si cateva lucruri frumoase pe care imi doresc sa vi
le impartasesc. Nu a fost deloc intamplator, ele facand oarecum parte din
context si aratandu-ne si partea plina a paharului.
Incep prin a va recomanda o
carte. Se numeste “Invataturile toltece.
Intoarcerea Luptatorilor”. Autorul se numeste Theun Mares. Acesta este
volumul I, urmand sa mai fie publicate inca 3 volume. Personal, cand am primit
e-mailul de la Editura Corb Alb, care s-a ocupat de publicarea acestei carti in
limba romana, am simtit o mare bucurie. Eram atunci intr-o perioada in care ne
luptam la greu sa revenim in Universul Tata, iar in acest context, numele
primului volum, “Intoarcerea Luptatorilor” se potrivea manusa pe situatia
noastra. As dori sa va redau exact mesajul editurii si raspunsul meu. Nu doresc
sa nasc nimanui suspiciuni ca as face aceasta promovare din vreun interes
material. Am fost acuzata de asta in trecut, chiar aici in blog, atunci cand am
mai recomandat ceva carti, pe ici, pe colo. Nu am o temere fata de astfel de
acuzatii deoarece daca stau si ma gandesc bine, chiar daca ar fi sa am un
castig financiar dintr-o astfel de promovare, nu vad care ar fi problema. In
acest blog nu exista nicio rubrica activa prin care eu sa solicit donatii care
sa imi sustina munca. Tot ce este scris in el este la liber, pentru oricine
doreste. De ce ar fi atunci o problema daca as promova pe cineva, ca sa imi pot
sustine altfel munca? Oricum nu o fac, se stie, dar am simtit nevoia sa fac
aceasta precizare. Iata mesajele:
De la Editura “Corb Alb”
„Buna ziua si La Multi Ani!
Va scriu deoarece in cadrul Editurii Corb Alb am
scos cartea intitulata „Învățăturile toltece, volumul I: Întoarcerea
luptătorilor”, autor Théun Mares (urmand ca in februarie sa apara si volumul
II, iar pana la sfarsitul anului si volumele III si IV) si as vrea sa stiu daca
pe siteul dvs. ii puteti face reclama (un articol de prezentare, sau un banner
publicitar etc.) si daca da, in ce conditii, inclusiv financiare.
Momentan cartea poate fi achizitionata in format pe hartie de
pe siteul editurii (in curand va fi refacut) http://www.edituracorbalb.ro/ ,
cat si de pe emag, mybestseller si librariile online cartidesuflet si eusunt.
Indiferent de natura pozitiva sau negativa a raspunsului dvs. la rugamintea enuntata anterior, as dori, daca sunteti de acord, sa va trimit cartea. In cazul in care sunteti de acord, trimiteti va rog o adresa, un numar de telefon si un nume, pentru a putea completa informatiile necesare pentru destinatar.
Cu stima,
Virgil B.
Editura Corb Alb”
Raspunsul meu
„Buna ziua,
Va urez si eu la randul meu Multi Ani cu bucurie si
impliniri pe toate planurile!
Imi pare rau ca va scriu atat de tarziu fata de momentul in
care mi-ati trimis e-mailul, insa am avut o perioada extrem de incarcata si
abia azi am reusit sa incep a raspunde la e-mailurile ce mi-au sosit
dincolo de Noul An. Totusi, nu este intamplatoare aceasta intarziere, cum multe
lucruri ce se petrec in viata multora dintre noi nu prea sunt
intamplatoare. Va marturisesc faptul ca in clipa in care am citit
e-mailul dumneavoastra, am simtit o stare de bucurie launtrica
inexplicabila. A fost o simtire pornita din instinct. Ulterior, in zilele ce
s-au scurs pana in prezent, au venit catre mine mai multe elemente
din diferite directii, lucru ce m-a facut sa inteleg ca de fapt, acest e-mail
al dumneavoastra face parte din pachet, cum imi place mie sa spun.
Mai mult decat atat, face parte si din contextul exprimat de
mine in ultimul articol expus in blog. Vorbesc acolo despre vapoare, vele,
pergament si balustrada de siguranta, existand o mare posibilitate sa aiba
legatura si cu editura dumneavoastra, vazand in urma cu putin timp ca este din
Constanta, pe strada Timonei.
Evenimentul reinglobarii Universului, din care acum
facem parte, intr-un Univers mai mare, pe care il traim chiar in aceste
zile, precum si acele elemente suplimentare despre care va vorbeam, pe
mine m-a dus la o concluzie simpla, la un mod simbolic, dat
fiind faptul ca nu am citit cartea inca: titlul ar putea face referire si
la noi, luptatorii Luminii, care in urma cu niste milioane de ani eram in
Universul acela mare si care acum ne intoarcem de unde am plecat, fiind in
plin proces de recuperare a unor instrumente de putere, de cunoastere, de
intelepciune, pe care le-am pierdut atunci, demult.
Din aceasta cauza, doresc sa va transmit ca intentionez sa
comand primul volum al cartii si mai departe urmatoarele, cand vor
aparea, dar voi face asta intrand pe site-ul editurii, pentru ca simt ca
trebuie sa il platesc ca atare.
De asemeni, voi promova lucrarea printr-un articol in blog,
dar si scotand un link catre editura pe marginea dreapta a blogului, deoarece,
peste ceva vreme, articolul va avea un nivel de vizualizare mult mai mic decat
in cele cateva zile dupa publicare.
Nu in ultimul rand va spun ca nu este nevoie de nicio
recompensa materiala pentru toate acestea. Voi sprijini intotdeauna, neconditionat, orice
actiune a unui semen de-al meu care conduce la trezirea si la evolutia
altor semeni, caci daca lumii ii este bine, ne este bine si noua, deoarece
facem parte din ea. Aceasta este credinta dupa care imi coordonez
intreaga munca spirituala. Nu fac insa aceste promovari decat daca le simt
cu inima. Este chestiune care tine de adevar. Multe informatii se
vehiculeaza in aceste timpuri, dar care este gradul de adevar din acestea,
nu poate fi patruns niciodata cu mintea, ci doar cu inima.
Cu consideratie,
Mihaela”
Doresc sa vin cu precizarea ca mai exista de mai multi ani
in piata carti avand legatura cu intelepciunea tolteca. Sunt scrise de Don
Miguel Ruiz. Un exemplu ar fi cartea numita “Cele patru legaminte – Cartea Intelepciunii
Toltece”. Fac aceasta precizare pentru a nu se face confuzie. Ceea ce avem de
la Editura “Corb Alb” este o alta lucrare, cu un alt autor, iar viziunea
acestui autor graviteaza in jurul cuvantului “toltec” mai degraba din punctul
de vedere al semnificatiei si anume aceea de “intelept”, decat in jurul cuiva
facand parte dintr-un popor, civilizatie, ce a trait candva pe teritoriile
actualului Mexic.
In aceasta carte pe care o recomand, autorul precizeaza ca
istoria tolteca sau a inteleptilor porneste in urma cu 18 milioane de ani. Pai
daca noi am ajuns la evenimente ce s-au petrecut in urma cu 15 milioane de ani,
inseamna asta ca nu mai avem atat de mult pana la origini. Expandarea noastra
de constiinta merge direct proportional cu mersul din ce in ce mai in urma in
timp. Pe masura ce devenim mai cunoscatori, ni se arata evenimente din ce in ce
mai indepartate in timp. Pe de alta parte, mi-a placut sa gasesc scris si cate
ceva despre un eveniment major petrecut acum aproximativ 800.000 ani in urma.
Am scris si eu asta in cateva articole ce pot fi vizualizate prin accesarea
linkului de mai jos:
https://tristar77.blogspot.com/search?q=fiii+valhallei
De asemeni, daca un cititor mai vechi al blogului Calea
Aurie, ar ajunge sa citeasca si aceasta carte, ar putea sa realizeze ca exista
o multime de asemanari. Am realizat dupa ce am citit-o de ce m-a atras atat de
mult aceasta lucrare.
O alta recomandare are legatura cu niste seriale. Aceste
filme conecteaza la niste energii absolut speciale. Fac legatura noastra cu
lumi in care am trait si noi in anumite vieti, iar in acest fel, activeaza privitorilor
anumite memorii, ce ii ajuta sa realizeze cine si ce sunt ei cu adevarat. Te
simti mai puternic si mai intelept dupa ce privesti un astfel de serial si
parca intelegi altfel sensul suferintei. Pentru cine doreste sa isi ridice
vibratia si sa isi schimbe starea, fac trimitere cu mare caldura catre acestea.
Iata care sunt:
1. Ashes of love (productie China). Se poate urmari pe Netflix, dar nu este titrat
si de asemeni, se poate urmari titrat in limba romana pe o platforma specifc
asiatica ce se numeste Viki. Un abonament pe tot anul pentru aceasta platforma
este de aproximativ 10 dolari. Instalarea platformei in calculator se face
foarte facil.
2. Eternal love (productie
China). Este idem ca la punctul 1
3. The King - Eternal Monarch
(productie Coreea de Sud). Se poate urmari pe Netflix, titrat in romana.
Se mai gasesc ele si pe alte platforme dar sunt ceva mai nesigure.
Inchei acest articol cu un
video care arata cateva pasaje din filmul "Eternal Love". Sper sa va placa.
Toate cele bune!





