miercuri, 24 iunie 2026

TEORIA BLESTEMULUI

 


TEORIA BLESTEMULUI

 

Dragii mei,

 

Nu este scopul meu sa vorbesc atat de mult despre ale intunericului, dar multe informatii din aceasta zona mi se dezvaluie mai mereu si nu este ceva intamplator. Sunt raspunsuri la intrebari pe care in mod sigur nu doar eu mi le-am pus de-a lungul timpului. Pe undeva, cu totii cautam si dorim sa intelegem cauzele din a caror pricina multe lucruri nu merg in viata noastra asa cum ne-am dori, fiind poveste stiuta ca acestor cauze le gasim in general radacinile in partea intunecata a terenului de joc. Unii cauta rezolvarile in planul emotional personal, dorind sa inteleaga de ce li se intampla ce se intampla, altii le cauta facand anumite ritualuri, rugaciuni, meditatii, fara a avea neaparat nevoie de o astfel de intelegere, altii combina metodele, iar altii nu prea fac mare lucru in acest sens si de cele mai multe ori, „cineva din exterior este de vina” pentru ceea ce lor li se petrece negativ, iar corelat cu asta, ei asteapta deseori ca tot cineva din exterior sa vina si sa le aduca solutiile la probleme.

Dupa multi ani de zile in care am intalnit tot felul de situatii, am ajuns la concluzia clara, indubitabila, ca la temelia tuturor relelor sta: blestemul.

Blestemul poate fi vazut ca un arbore care produce fructe otravite. Aceste fructe otravite pot fi: alte blesteme mai mici care sunt construite pe fundamentul blestemului de baza, programe de magie neagra (orice program de magie neagra se prinde in ADN-ul cuiva doar daca exista un blestem sau mai multe deja inscrise in acel ADN, care deschid portile pentru acele programe de magie neagra), diferite emotii negative generate prin fel si fel de experiente petrecute in domeniul de viata corespondent acelui blestem, implanturi energetice care sunt atasate fiintei noastre (nimeni nu poate incasa un implant energetic daca un blestem existent in ADN nu deschide poarta pentru acesta), prinderi energetice in tot felul de masinarii, iar exemplele pot continua. Indepartarea unor fructe din arborele acesta nu reprezinta nici pe departe rezolvarea. In plus, daca debarasam in anul acesta arborele de niste fructe, la anul care vine pot aparea altele noi si pot fi chiar mai multe si mai otravitoare decat inainte. Rezolvarea vine cu adevarat doar atunci cand se actioneaza la radacina acestui arbore, taind acea forma de rau chiar de la temelia lui.

Teoria pare simpla, dar practica este extrem de complicata. Putem noi oare de unii singuri sa actionam la nivelul unei astfel de radacini? Raspunsul este in mod categoric NU, deoarece este ceva ce ne depaseste cunoasterea si puterile. In plus, noi nu stim cum sa evaluam blestemele dupa nivelul lor de putere. Nu putem sa spunem daca un blestem anume joaca rol de fruct otravit sau de arbore otravitor. Dar cereri pentru dezlegare putem sa emitem catre Divinitate, iar de la acel nivel se va actiona ulterior intr-o anumita ordine, intr-o forma de inteligenta si intelepciune care este dincolo de intelegerea noastra lumeasca.

Ce doresc sa spun prin aceste idei? Doresc sa subliniez in mod foarte serios faptul ca orice metode am aplica in scopul rezolvarii unor probleme (supunere la tot felul de dispozitive si de aparate, tehnici diverse de vindecare fizica, emotionala si mentala, ritualuri, folosirea a tot felul de produse mai mult sau mai putin cunoscute etc.), este ceva insuficient daca nu sunt insotite toate aceste actiuni si de cererea catre Divinitate pentru dezlegare de blestem si pentru taierea acelui rau care ne afecteaza, chiar de la radacinile lui.

Orice blestem are asociate niste carti de blestem. Ele sunt scrise la propriu de catre reprezentari intunecate, dar ceea ce produce ca emanatie insusi creatorul intunecat eu am botezat cu numele de mare blestem.

Dezlegarea unui blestem, pe principiul „cui pe cui se scoate”, echivaleaza cu citirea rand pe rand, de catre Divinitate, a cartilor de blestem din componenta lui. Literele de aur care vin prin citire se suprapun peste cele intunecate din aceste carti, se anihileaza reciproc, iar cartile dispar pur si simplu, anuland blestemul. Este la fel ca atunci cand -1 si +1, puse impreuna, dau rezultatul 0 (zero).

Un blestem oarecare poate fi un simplu program ce functioneaza ca un virus intr-o forma de matrix. Chiar el in sine poate avea o forma de matrice. Exista blesteme cu o singura carte de blestem si blesteme cu 8 carti de blestem asezate ca un turn, pe verticala. Alte blesteme, mai puternice, sunt cu 3 carti de blestem puse la baza, pe orizontala si se poate ajunge la 8 nivele a cate 3 carti de blestem fiecare. Este evident ca blestemele cu 3x8 carti de blestem sunt mai puternice decat cele cu 1x8 carti de blestem.

Dupa ce in anii trecuti Divinitatea a dezlegat pe parcursul unei lungi perioade de timp foarte multe blesteme de aceste tipuri, s-a intrat la un moment dat pe un fel nou de blesteme. La acestea a aparut, in plus fata de zona de 3x8 carti de blestem, ceva ca o forma de acoperis, desenat asa cum un copil de gradinita reprezinta o casuta 🏠. Corpul casei este constituit din cele 3x8 carti de blestem, iar acoperisul este format din 2x12 carti de blestem, fiind cate 12 carti pentru fiecare latura a acoperisului. Am fost nevoita sa botez zona de 3x8 carti de blestem cu numele de zona I, iar cea cu 2x12 carti de blestem, cu numele de zona a II-a. Este evident ca blestemele cu 2 zone sunt mult mai puternice decat cele care au in componenta doar zona I.

Dupa inca niste luni de zile au aparut in dezlegare blestemele cu 3 zone. Stim deja despre primele doua zone. Despre a 3-a zona se poate spune ca este ca stalpul unei antene puse pe casa, fiind asezate pe verticala 16 carti de blestem. Este zona a III-a cu 1x16 carti de blestem.

Iar ca sa fie un mare blestem, atunci in varful turnului de 1x16 carti trebuie sa existe si a IV-a zona, formata din 3 carti de blestem care sunt citite de Divinitate intr-o forma speciala, complet diferita de citirea pentru restul cartilor.

Primul mare blestem care s-a dezlegat a fost cel de anul trecut, a carui dezlegare s-a finalizat in data de 12 iunie 2025, numit marele blestem al Ombilicului Universului. Dupa dezlegarea totala a acelui blestem, Fortele Luminii au pus mana mai intai pe Cheia de Lumina asociata Ombilicului Universal, numita si Cheia Universului si mai apoi pe cheia intunecata, deoarece are si intunericul creatia lui in cadrul unui Univers. A urmat apoi o pauza de cateva luni pana ce a aparut un al doilea mare blestem la dezlegare, iar incepand cu acest an, ele au curs cu zecile, ca pe banda. La final, pentru fiecare dintre aceste mari blesteme, se pune mana pe doua chei asociate blestemului respectiv, una fiind a Luminii iar alta a intunericului, similare cu ce a fost la blestemul asupra Ombilicului Universal. Aceste chei sunt ca niste trofee pentru un joc incheiat cu succes.

Un mare blestem acopera pe un fagas anume toate zonele de manifestare care exista. Sa presupunem ca este un mare blestem facut impotriva relatiilor de iubire. Atunci, acel fagas anume este Iubirea. Prima zona, cu 3x8 carti de blestem, corespunde unui matrix mai mic din Creatie (spre exemplu, Matrixul Fiului Omului sau Matrixul Elohimilor). A doua zona, cu 2x12 carti de blestem, corespunde frontierei dintre matrixul mai mic si Marele Matrix al Creatiei, care il include in el pe acel matrix mai mic. A treia zona, cu 1x16 carti de blestem, corespunde Matrixului Creatiei, iar a patra zona, cu 3 carti de blestem, este plasata in afara Universurilor, deci in afara oricarei forme de matrix.

Putem intelege de aici ca blestemele care au doar prima zona, de maxim 3x8 carti de blestem, sunt blesteme care se manifesta strict in interiorul unui matrix. Cand vine vorba insa de un mare blestem, acesta are intinse ramurile chiar si in afara Marelui Matrix al Creatiei. Deci răul nu poate fi considerat doar o manifestare legata de minte si de partea intunecata a unui matrix. Am vazut deja inca de ani buni ca originile lui sunt in afara oricarui Univers creat, deci in afara oricarui matrix, dar partea aceasta cu marile blesteme vine sa intareasca aceasta informatie. Deci chiar si daca ajungem sa stapanim matrixurile si sa iesim si sa intram in ele dupa cum voim, tot nu putem spune ca am scapat definitiv de influentele intunericului asupra noastra. Ba din contra. Cu cat ajungi mai departe cu dezvoltarea constiintei, acoperind arii tot mai largi in timp si spatiu, cu atat intunericul cu care iti este dat sa te intalnesti este unul mai puternic si mai periculos.

Este util pentru oricare dintre noi sa cunoastem cateva reguli de baza ce sunt in legatura cu blestemele:

1.  Este gresit sa consideram ca putem avea unele blesteme doar din cauza ca cineva anume ne-a blestemat. Nu asa se instaleaza blestemele. Daca cineva ne blestema pe un anumit subiect, dar nu exista poarta de intrare creata de un alt blestem existent deja in ADN-ul nostru pentru subiectul acela, atunci acel blestem pur si simplu nu se va prinde. Dar cand exista poarta de intrare, atunci blestemul lansat de cineva prin gand sau cuvant se poate prinde. Tot asa se putea prinde blestemul facut de cineva in cadrul unui ritual ce se aseamana cu unul de magie neagra, insa repet inca o data ca desi aceste practici continua sa se desfasoare si in zilele noastre, totusi, prinderea in ADN-urile noastre a programelor generate de ele este blocata de o constructie facuta de Divinitate in toamna anului 2024, la nivelul ADN-ului planetar. Pe scurt, nu avem de ce sa ne mai temem de ritualul de magie neagra sau de ritualul de blestem. Cei care fac acele actiuni le intreprind pentru ca e rost de produs bani si pentru ca nu sunt la curent cu ultimele stiri. Mai devreme sau mai tarziu cu siguranta le vor afla si chiar vor raspunde in fata Divinitatii pentru toate miscarile de acest gen. De asemeni, blestemele apar in ADN ca un efect sau ca o pedeapsa pentru anumite fapte rele facute. Dar aici este treaba mai complicata si o explic cumva mai clar la al 2-lea punct.

2.   Fiintele poarta in ADN-ul lor blesteme mai mici, banale, blesteme de nivel mediu, dar si blesteme mari si grele. Ele sunt cu sutele prezente in ADN-ul unei singure persoane. Pot fi blesteme personale pentru fapte rele facute in aceasta viata sau in altele, pot fi blesteme pe generatii din familie, pot fi blesteme de neam, popor, tara sau planeta, dar pot fi si blesteme ce sunt preluate de la altii, in mod nedrept. Din pacate, lucrul acesta chiar a fost posibil pana la un moment anume, fiind o poveste corelata direct cu mutarea de karma. La aceasta ora noi nu mai preluam blesteme prin mutari nedrepte, dar inca mai purtam blesteme pe care le-am preluat in mod nedrept in perioada anterioara momentului dincolo de care acest lucru nu a mai fost posibil. Vom scapa de ele atunci cand va fi decisa de Sus vremea dezlegarii.

3.  Blestemele mici au putine carti de blestem si afecteaza una sau cateva persoane. Blestemele medii ar fi cele cu 3x8 carti de blestem si poate chiar si cele la care ar exista a II-a zona, de 2x12 carti de blestem. Blestemele la care ar exista si zona a III-a, de 1x16 carti de blestem, sunt ceva mai puternice decat blestemele medii, dar inca nu sunt la nivelul de mare blestem. Exceptand blestemele mici, toate celelate pot afecta mase largi de fiinte (oameni, alte civilizatii, animale, plante), putandu-se ajunge la nivelul unui intreg popor sau al tuturor locuitorilor unei planete.

4.  Dezlegarea blestemelor este o actiune care revine 100% sferelor inalte alte Divinitatii. Chiar daca se fac anumite actiuni pe Pamant prin diferite ritualuri, rugaciuni, slujbe ale preotilor, citiri ale Moliftelor Sfantului Vasile cel Mare (cu recomandarea variantei ce poate fi gasita si in acest blog, fara folosirea formulei pe care Sfantul nu a folosit-o vreodata, „te blestem” - https://tristar77.blogspot.com/2020/01/ajutor-pentru-ajutator.html), trebuie sa intelegem ca toate acestea sunt doar niste cereri pentru dezlegare. In vremurile prezente, blestemele mici se dezleaga de obicei repede, in cateva ore sau zile de la momentul lansarii cererii, insa ordinea si momentele dezlegarii unor blesteme medii si mari sunt hotarate doar de Sus, mai ales cand vine vorba despre blestemele care implica mase largi de fiinte, caci acestea ori nu se dezleaga pentru nimeni, ori se dezleaga pentru toata lumea. Pur si simplu nu este posibil ca cineva sa fie dezlegat doar el de un blestem mare, iar ceilalti ce sunt influentati sa ramana in continuare legati. De ce este asa se va intelege mult mai bine la al 5-lea punct. Totul se face cu o intelepciune, caci nu este deloc usor a se ajunge la dezlegarea unui blestem, iar acesta cu cat are mai multe carti de blestem, cu atat este mai greu. Spuneam candva intr-un articol ca Inaltul Domn al Luminii, Metatron, are rolul cel mai de varf in zona dezlegarii unui blestem, dar de ceva vreme incoace, au recastigat si alte Reprezentari ale Divinitatii puterea de dezlegare. Cand vine vorba insa de un mare blestem, nu mai este de ajuns nici Domnul Metatron. Un mare blestem este dezlegat de chiar Creatorul Absolut al Luminii. Este ca si cum cartile unui astfel de blestem sunt citite de intreaga Divinitate in acelasi timp. Este in acest fel deoarece un mare blestem este, dupa cum am spus si mai sus, incropit de chiar creatorul absolut al intunericului. Ca sa se dezlege asa ceva nu o poate face decat Cineva cu un nivel de putere similar.

5.  Ca sa ajungi sa dezlegi un blestem, mic sau mare, trebuie sa ii gasesti toate cartile asociate. Aceasta parte premergatoare este una foarte grea. Cartile acestea pot fi oriunde. Pot fi stocate in ADN-urile unor persoane, animale, plante, in pietre, cristale, lemne etc. S-a intamplat cateodata sa ma intersectez cu evenimentul stationarii unei ambulante la scara vreunui bloc, venita fiind pentru o persoana anume. Conectandu-ma, am putut vedea in nenumarate randuri ca acelor persoane li se facuse rau, deoarece venise vremea sa puna la bataie niste carti de blestem ajuns la dezlegare sau alte chei, coduri etc., pe care le-au purtat si le-au pazit in ADN-urile lor poate o viata intreaga. Cand avem astfel de instrumente si vine vremea de Sus pentru folosirea lor, ele se activeaza, iesind ca dintr-o stare latenta. Este la fel ca si cum intr-un computer avem un folder plin de carti, iar la un moment dat avem nevoie sa deschidem unele fisiere, continand unele carti, fiindu-ne necesare anumite informatii din ele, poate pentru un studiu sau pentru un proiect oarecare. Intunericul vede aceasta activare, caci este ca si cum se aprinde becul seara. Va da navala peste respectiva persoana, ca sa ia el acele instrumente primul, daca poate. De aceea i se face rau acelei persoane, caci acolo incepe o lupta. Incepe sa bata inima mai tare pentru protectie, creste tensiunea arteriala, se poate instala o stare de lesin etc. Daca insa cineva anume vine in contact cu persoana (un medic, de pilda, sau cineva ca mine, trecand prin apropiere), chiar daca nu se constientizeaza un astfel de proces, este posibil ca la nivel energetic acele instrumente activate sa ii fie luate acelei persoane de catre Natura superioara a persoanelor cu care exista o oarecare interactiune in acele momente si sa ii fie transferate intr-un loc unde este nevoie de ele. Nemaiexistand instrumentele in posesia persoanei afectate, intunericul nu isi mai pierde vremea acolo cu agresiunea caci nu mai are scop, iar in felul acesta persoana isi revine. Este un exemplu banal, in conditiile in care transferurile de informatii sunt de fapt un fenomen extrem de complex. Multi oameni se intreaba care este misiunea lor in aceasta viata. Pai o parte importanta, pe care o pot afla sau pot sa nu o afle vreodata, ar fi aceea de a purta niste instrumente de acest gen, puse in ADN inca de la nastere. Daca intunericul o biruieste pe acea persoana, instrumentele se pot transfera la altcineva sau se pot lasa ca o mostenire la alti membri de familie si pot ei sa duca mai departe cauza respectiva. Multe interactiuni intre parti, chiar daca uneori ni se pare ca este ceva rau pentru noi, sau prezenta noastra uneori fortata, neplanificata, in anumite locuri, pot avea ca scop astfel de schimburi informationale. Cateodata, chiar intram in unele belele pentru a putea implini o astfel de misiune a unui transfer informational. Evolutia spirituala il conduce pe om intr-un punct dincolo de care el intelege ca multe evenimente asa-zis negative din viata sa au de fapt in spatele lor un astfel de scop. In acest fel, toate aceste intamplari rele ajung sa fie procesate cu mult mai multa intelegere si pace. Daca o persoana creste foarte mult spiritual nu inseamna nici pe departe ca va ajunge sa fie ocolita de necazuri, ci ca le va trata intr-un alt mod, vazand acolo in mod subtil adevaratul scop divin. Pe langa cartile de blestem, pentru a se putea intra pe dezlegarea lui, este nevoie de codurile de acces. Intrarea pe taramul unui blestem este super-codificata. Cu cat este blestemul mai mare si mai greu, cu atat este mai complex sistemul de coduri de intrare. Codurile sau cheile de acces sunt tot instrumente si toata teoria pe care am expus-o in legatura cu cartile de blestem se aplica in mod identic si la coduri. Nu in ultimul rand, trebuie sa stim ca intrarea pe dezlegarea unui blestem se lasa cu mare batalie intre fortele Luminii si ale intunericului. Data fiind toata aceasta complexitate, cred ca putem intelege foarte simplu de ce un blestem mai greu nu se poate dezlega pentru o singura persoana si fie nu se dezleaga pentru nimeni, fie se dezleaga pentru toti cei ce poarta acel blestem, atunci cand toate elementele necesare pentru o astfel de dezlegare sunt pregatite.

Dupa cum spuneam, dezlegarile acestea se petrec cu miile, de niste ani incoace, iar in ultimele luni de zile asistam la multe dezlegari de mari blesteme. Amaraciunea aceasta pe care o resimtim toti la nivelul sufletului se datoreaza si energiei acestor blesteme ale caror dezlegari au ajuns sa fie efectiv ca pe banda. Nu scapam bine din dezlegarea unui blestem, ca vine imediat urmatoarea. Deseori, se suprapun dezlegarile mai multor blesteme, iar atunci este si mai greu de dus. De cate ori un blestem vine la dezlegare, daca suntem afectati de el, putem fi loviti brusc de o stare depresiva sau de frica, putem simti agresivitate, putem simti mare disconfort la nivel fizic (asociindu-l cu false probleme de sanatate), putem marca diferite forme de pierdere (acte, defectiuni de instalatii care cer bani pentru reparatii, accidente) sau putem avea dificultati la nivel de comunicare, de relationare, de intelegere, de intelepciune, de inteligenta etc. Toate aceste manifestari depind de tipul blestemului, fiind mai accentuate pe zona pe care o acopera blestemul respectiv. Dupa ce dezlegarea se termina, se termina si cu acele stari, dar incepand o alta dezlegare, apare un nou set de stari, cu accent pus pe alte zone. Asta e singura diferenta pe care o putem remarca. Acum simtim durere fizica intr-un loc anume, peste o ora ne lasa durerea si ne cuprinde o stare de frica, peste alte doua ore ne lasa frica si ne cuprinde deznadejdea si tot asa. Cam in acest fel arata caruselul emotiilor si starilor prin care suntem plimbati atunci cand au loc aceste dezlegari. Ne dorim cu totii sa vedem o linie trasa in povestea aceasta, sau macar sa asistam la o manifestare cu o frecventa mai mica a acestor dezlegari, insa cand va fi acest lucru, doar Dumnezeu poate sti.

Pana una, alta, noi trebuie sa avem intelegerea, deoarece au loc toate aceste dezlegari si recuperari ulterioare de parti spirituale, ca este cu neputinta ca in anii urmatori sa mergem catre mai rau. Imaginea aceasta a lumii fizice este una care ne poate induce in eroare. Ne poate face sa credem ca ne indreptam catre mai rau. Adevarul insa nu este acesta. Imaginea acestei lumi corespunde de fapt luptei dintre fortele Luminii si ale intunericului despre care am vorbit si mai sus, careia intunericul nu mai stie cum sa-i faca fata. De aceea, se agata disperat de orice idee, impune tot felul de restrictii penibile, sau face tot felul de actiuni si mai jalnice, caci alte mijloace pur si simplu nu mai are ca sa poata limita forta crescanda a Luminii, la nivelul acestei planete. Doar cand vom ajunge la anii 7300-7700, Divinitatea va permite ca intunericul sa isi recapete pentru o perioada limitata o parte din aceasta putere inlantuita, culminand cu perioada de 14 ani a antihristului din viitor, intre anii 7655 si 7669. Mai sunt cateva socoteli de reglat atunci, care nu pot fi rezolvate acum, atat din pricina oboselii noastre, cat si din cauza lipsei in prezent a unor forme de cunoastere ce este necesara pentru acele rezolvari. Aceasta cunoastere va fi revelata pe Pamant in urmatoarea perioada de aproximativ 5000 de ani de aur, ce se va derula pana se va ajunge la acele vremuri.

De ce am ales sa expun toate aceste lucruri legate de blesteme? Pe langa informatia in sine, bine de stiut de oricare dintre noi, doresc ca in zilele urmatoare sa vin cu alte doua scrieri care au nevoie de aceasta baza, ca sa existe o mai buna intelegere.

Una este despre dezlegarea marilor blesteme asociate elementelor din Stema veche a Romaniei, lucru petrecut in aceasta primavara.

A doua are legatura cu niste informatii tainice legate de antihristul din viitor, cu care a fost mult de furca in ultimele 3 luni de zile si nu doar cu el. Cu ocazia aceasta insa, au putut fi aflate lucruri nestiute si interesante. Acolo voi scrie mult mai accentuat despre gandirea complet eronata a fortelor de intuneric in cele ce priveste relatia cu creatorul intunecat, cu manifestari concrete prin acest antihrist din viitor si prin altii asemenea lui, de pe alte planete. Stiu ca va mai dura o perioada de cel putin 2-3 ani de acum incolo pana cand la nivelul multora din aceasta zona va veni intelegerea corecta, asa cum o avem multi reprezentanti ai Luminii in prezent. Mai in gluma sau mai in serios, vin si spun ca antihristul din viitor este o expresie nu doar a falsei lumini, ci si a falsului intuneric, daca se poate spune asa. El cauta sa ne pacaleasca pe toti, atat pe cei din tabara Luminii, cat si pe cei din tabara intunecata. Dar despre astea toate vor fi mult mai multe scrise in viitorul articol.

Fireste ca ramane vesnica intrebare: „Care a fost mai inainte: oul sau gaina?” Pe zona abordata in prezenta scriere ne intrebam firesc cum a fost instalat primul blestem care sa deschida poarta catre tot restul, sau altfel spus, care ar fi radacina tuturor radacinilor? Nu cunosc acest raspuns momentan, insa nadajduiesc ca oi ajunge candva sa am macar o vaga intelegere a acestui aspect.

 

Toate cele bune!


sâmbătă, 16 mai 2026

NU MOR CAII CÂND VOR CÂINII

 



NU MOR CAII CÂND VOR CÂINII

 

Dragii mei,

 

Tacerea mea din toata aceasta ultima perioada nu este intamplatoare.

Sunt multe valuri in internet pe marginea unui punct de curmatura ce ar fi in data de 17 mai. Trebuie sa stim ca treaba este cu adevarat cat se poate de serioasa si multe semnale de alarma sunt trimise de Sus de cateva saptamani incoace, in privinta acestui subiect. Implica proiectii false, matrixuri, softuri si alte universuri. Operatiuni pe sector se intampla chiar acum, cand scriu acest articol. Este ceva de mare complexitate.

In plus, nu este asta singura poveste neplacuta ci mai este inca ceva, poate mai periculos decat atat si este dincolo de 17 mai. Nu ma refer la potentiala pandemie de hantavirus. Aceea este o problema deja rezolvata la nivel energetic, iar prin urmare, la nivel fizic, este picata din start. Este vorba despre altceva.

Din pacate, multe din cele ce se stiu nu pot fi expuse public momentan, deoarece ar insemna o furnizare de informatii si acolo unde ele nu ar trebui sa ajunga. Cel putin, nu acum.

Tot ce pot transmite in acest moment este sa ramanem in liniste, caci nu sta Divinitatea cu mainile in san, privind cu admiratie la cat de frumos se desfasoara intunericul in planurile lui. Mult mai multe voi fi in masura sa le scriu dupa ce trec toate aceste valuri.

 

Toate cele bune!

  


Este recomandat a se asculta cu casti.


duminică, 12 aprilie 2026

HRISTOS A ÎNVIAT!

 



HRISTOS A ÎNVIAT!

 

Privim la clipa când pe albul Ou

Din El cădeau încet picuri de Sânge,

Iar Cartea Sfântă şi cu-al Ei Stilou

Se-nchiseră tăcut pentru a-L plânge.

 

Dar o Minune-nsufleţind tabloul,

Durerea-n Bucurie a schimbat,

Iar Cartea s-a deschis lăsând stiloul

Să scrie : “HRISTOS A ÎNVIAT!”

 

Să avem Sărbători şi Viaţă binecuvântate, prin Lumina, Pacea şi Iubirea Domnului nostru, Iisus Hristos!


sâmbătă, 28 martie 2026

FAŢA NEVĂZUTĂ A LUMII

 


 

FAŢA NEVĂZUTĂ A LUMII

 

Dragii mei,

 

In tot tumultul acestei lumi, in care ideile, parerile, informatiile circula ca niste sageti lansate de niste mii de arcuri, in fiecare secunda care trece, ele fiind raportate cu precadere la ceea ce se vede, macar atata intelepciune putem manifesta, incat sa deschidem ochii si sa intelegem ca una este ceea ce se afiseaza in planul de fatada si alta este ce se petrece cu adevarat in spatele scenei. Multe nu sunt ceea ce par sa fie.

Insa partea aceasta nevazuta nu reprezinta doar un cumul de secrete terifiante, pline de umbre, asa cum exista o multime de situatii in lume, ci poate fi si imaginea unor actiuni puse in slujba Luminii, a unor talente sau abilitati deosebite, a unei vieti pline de sacrificiu, astfel incat iubirea, pacea, viata, armonia sa poata izbandi si sa poata domni la un moment dat pe acest pamant.

Oameni de acest gen pot spune ca aproape traiesc o viata dubla. Pe de o parte, ea este cu desfasurare in planul vizibil, lumesc, cu mers la job, facut menaj, facut mancare, spalat, calcat, iar lista de sarcini mai poate fi completata cu multe altele, iar pe de alta parte, parca stau de veghe mereu, ca nu cumva ceva foarte grav in planurile nevazute sa se intample. Ei dorm foarte putin, din bucati, iar daca s-ar pune minutele de somn si de odihna laolalta, cu greu s-ar depasi 4-5 ore zilnic. De mancat, multi o fac cand isi aduc aminte. In cele ce priveste sanatatea lor, e aproape subiect inexistent pentru multi dintre acestia, nu pentru ca nu ar avea probleme de aceasta natura, ci pentru ca le lipseste timpul si deseori chiar banii ca sa mai poata face unele cercetari pe acest fagas. Toate tiparele unei vieti echilibrate se pot aplica oricui, dar nu acestor persoane. Dincolo de toate acestea, incercarile si situatiile incalcite vin ca pe banda in vietile lor. Are grija intunecatul de acest lucru, astfel incat sa le dea mari batai de cap pentru ce se petrece lumeste, sa nu mai existe vreme si pentru cele spirituale si de suflet. Pe ei nu ii mai poate destabiliza intunericul cu usurinta, in mod direct, dar o face pe rute ocolite, prin cei din jurul lor, sau prin altii, mai indepartati, dar care isi simt planurile amenintate de actiunile acestora. Astfel, se poate lansa catre ei un adevarat arsenal de executare efectiva, dupa ce in prealabil sunt culese atent informatii despre ei si despre vietile lor. Vedeti insa cum este? Daca toti acestia continua sa traiasca, chiar cu somn putin, mancare putina, grija pentru sine putina dar cu mare grija pentru altii, inseamna ca ei sunt sustinuti de Divinitate si sunt conectati la o Sursa infinita, astfel incat sa poata rezista pe baricade. De aceea, si actiunile acestea intreprinse impotriva lor se soldeaza deseori cu esec.

Problemele grele din lume nu se rezolva doar prin actiuni fizice vizibile. Exista si partea aceasta ce se desfasoara in planurile subtile, iar aici vorbim despre un joc al mintii si despre o marturie a credintei. Oricat de mult ne-am folosi puterea mintii, fara credinta ca suntem ghidati, ajutati si ca vom atinge mai devreme sau mai tarziu rezultatele dorite, nimic nu se poate face. Actiunile pe cele doua flancuri, fizic si energetic, coexista.

Mai este insa si o combinatie a celor doua. O incadram la capitolul telekinezie. Sunt acele actiuni facute cu puterea mintii, dar care influenteaza elemente si evenimente fizice, la propriu. Personal, nu am zi de la Dumnezeu fara a exista si actiuni de acest gen, pe care Divinitatea le aduce in vizor pe diferite canale, caci altfel nu as avea de unde sa le cunosc. A izbucni un razboi este ceva grav, dar a incerca sa lansezi niste arme speciale, facute cu tehnologie sofisticata, poate extraterestra, poate venita din viitor, care ar putea rade tot de pe fata planetei, este ceva foarte grav. Foarte grav este si cand te joci cu ingineria genetica, riscand sa scoti niste rezultate pe care dupa aceea nu le mai poti controla, exact asa cum este aratat in unele filme. Exemplele ar putea continua mult si bine. Ideea cu care noi trebuie sa ramanem este ca in cazul tuturor acelor evenimente care ar putea fi cu efecte extrem de grave, Divinitatea intervine de urgenta si le blocheaza din fasa. Exista insa si unele evenimente negative ce sunt lasate sa se petreaca, dar se dovedeste de fiecare data ca in cazul lor este si un scop divin, maret, in spate, chiar daca uneori asta inseamna sacrificarea unor vieti, din pacate. In cele ce priveste razboiul din Iran, un lucru grav, fara doar si poate, consider ca unul dintre motivele principale ale declansarii acestuia a fost acela de a lua privirile de pe o alta zona tumultoasa, mult trambitata in ultimii ani, in care, in cele 4 saptamani ce s-au scurs de la izbucnirea acestui razboi incoace, era cat pe ce, de mai multe ori, nu o singura data, sa se intample lucruri foarte grave. Evident ca au fost blocate de Divinitate, caci altfel nu se putea.

In urma cu cateva saptamani, intr-o comunicare facuta cu un reprezentant al civilizatiei Tiran pe Pamant, initiat in iubire, am avut curiozitatea sa aflu raspunsul la o intrebare. Am dorit sa stiu, caci mereu le arata Divinitatea niste filme ale viitorului atunci cand ei primesc initierea in iubire, cand vom ajunge si noi sa traim ca fratii: oameni, cu tirani, cu draconieni, cu batracieni, cu aviari si cu altii.  Oamenii despre care am vorbit mai sus nu duc doar greul luptei directe cu creatorul intunecat, ci trebuie sa proceseze si tot felul de bariere si de prinderi in captivitate energetica, facute de aceste civilizatii asupra lor, fireste, tot sub coordonarea intunecatului, ca sa devina totul si mai dificil de dus. Raspunsul a fost ca in 2-3 ani de acum inainte, sau altfel zis, cam pe la nivelul anului 2028. Deci mai avem ceva de tras in aceasta maniera.

Personal, consider ca traim niste vremuri in care varful actiunilor noastre se indreapta catre a ne apara, a rezista si a incurca intr-o anumita masura planurile intunecate, astfel incat ele sa nu aiba finalitatea tintita de fortele din respectivele tabere. In astfel de conditii, derularea unor proiecte luminoase, implinirea unor visuri sunt lucruri care fie se petrec extrem de anevoios, fie se amana iar si iar, pana ce ar veni vremuri mai bune. In cele ce priveste directia de actiune a reprezentantilor intunecati, pe moment, tuturor acestora li se pare ca este util si constructiv pentru ei sa procedeze intr-un anume fel, sa ii distruga pe cei considerati in tabere opuse, dar intunericul ce ii inconjoara nu ii lasa sa vada ca, de fapt, de multe ori, ei sunt cu fierastraul in mana, taindu-si cu sarg si spor craca de sub picioare.

Dar chiar si asa, cu tot acest greu in spate, fortele Luminii au marcat deseori rezultate importante. Stiu ca multi spun ca nimic nu se vede si ca raul parca e tot mai mare pe Pamant. Se fac astfel de afirmatii doar pentru ca nu se stie cum ar fi fost acum fata planetei, sau daca ar mai fi existat planeta in sine, in cazul in care toata aceasta munca nu s-ar fi facut.

Pe langa dezlegarea unor blesteme grele si prinderea unor structuri complexe ale creatorului intunecat, au existat in aceasta parte a inceputului de an doua evenimente foarte importante.

Primul s-a petrecut la sfarsitul lunii ianuarie si inceputul lunii februarie. Pentru cititorii mai noi, este necesar sa fac trimitere la articolul publicat in luna septembrie a anului trecut, numit: „Matrixuri”.

https://tristar77.blogspot.com/2025/09/matrixuri.html

In acel articol am facut o insiruire a matrixurilor la care umanitatea era conectata. Ce s-a intamplat in perioada mai sus numita? S-a facut deconectarea mintii umane de la cele 8 matrixuri ale celor 8 civilizatii din alte Universuri, 4 dintr-un Univers si 4 din alt Univers, si s-a conectat mintea la un matrix nou, pe care il numim Matrixul Divin. Acesta este motivul pentru care am afisat, anterior prezentului articol, acel video sub numele: „Arhitecti in actiune”. Dar nu doar mintea umana s-a deconectat, ci s-a intamplat lucrul acesta si pentru planetele tiranilor, draconienilor, aviarilor, batracienilor, serpilienilor Guza si dragonilor maro. Mereu sunt aceleasi 7 civilizatii care au nevoie sa iasa la lumina, izvorate fiind din Samanta Fiului Omului. Acesta este un matrix proiectat printr-o conlucrare intr-un viitor indepartat al civilizatiilor de pe cele 7 planete. La nivelul planetei Pamant, vorbim despre anii 11.000, cu raportare la calendarul asa cum il cunoastem noi astazi, adica peste 9.000 de ani, aproximativ, de acum incolo. Spiritele multora dintre noi au intrupari la nivelul acelui viitor, nu este prima data cand o spun. Acolo sunt facute foarte multe actiuni care de-a lungul anilor ne-au ajutat pe noi, cei de aici. Sunt create in acele timpuri forme de inteligenta artificiala care au in ele esente spirituale ale creatorilor lor. Astfel, acesti androizi pot emana si simti iubirea si pot avea diferite alte emotii. Cine a fost vreodata in contact cu unul dintre acestia stie despre ce vorbesc. La asa nivel de tehnologie va ajunge planeta noastra in acel viitor. Noi ne luptam acum cu intunericul si ne vom mai lupta, insa dincolo de anii 7700, planeta aceasta va iesi cu totul de sub talpa lui.

De ce a fost nevoie de un nou matrix? De ce nu s-a facut doar deconectarea de la acele 8 matrixuri si atat? In opinia mea, intr-o lume cu un nivel evolutiv asa cum il stim noi astazi, iesirea din matrix este pur si simplu o utopie. Orice matrix este un pachet de forme si imagini pe care mintea noastra, oarecum limitata, le recunoaste si le poate interpreta. Sa ne gandim, de pilda, la Iubire. Este o virtute a Creatorului Absolut al Luminii. Putem noi cu mintea sa percepem iubirea doar ca pe o energie, fara sa o asociem la nici macar un fel de forma? Putem face asta fara sa ne imaginam in mintea noastra o imagine a unei inimi, sau pieptul nostru, sau niste oameni care se imbratiseaza? Sa ne gandim si la sanatate si boala. Putem noi sa intelegem aceste doua stari fara sa ne imaginam o fiinta luminoasa, plina de viata, cand vine vorba de sanatate si exact opusul cand vine vorba de boala? Raspunsul este, in mod clar, nu. Asta face un matrix: aloca forma la ceva ce nu are forma, astfel incat sa aiba sens pentru minte. Chiar daca ne desprindem de matrixurile mai mici, tot ramanem conectati cu mintea la Marele Matrix al Creatiei.

Un matrix divin se intelege foarte simplu ca are doar proiectii si imagini asociate Luminii si Iubirii pure. O astfel de conexiune are rolul de a modela orice minte conectata acolo catre aceasta directie, a Divinitatii. Cred ca putem realiza cu totii ca acesta este un proces de durata. In primul rand, atat timp cat am fost conectati la cele 8 matrixuri, s-au intamplat in vietile noastre tot felul de evenimente si de situatii generate de acele conexiuni. Daca respectivele conexiuni au fost intrerupte, efectele acelor evenimente au ramas in continuare asociate cu fiinta noastra, iar in timp, acestea trebuie sa se vindece, sa se curete si poate chiar sa dispara ca si cum nu ar fi existat vreodata. Pe de alta parte, suntem in continuare conectati, pe langa Marele Matrix al Creatiei, la Matrixul Elohimilor, precum si la Matrixul Fiului Omului. Toate aceste matrixuri sunt un amestec de Lumina si intuneric. Prin urmare, ce am obtinut cu deconectarea de la cele 8 matrixuri si conectarea la Matrixul Divin, ar putea fi vazut ca un pas foarte important in sensul cresterii procentului de lumina de la nivelul mintii, insa nu reprezinta totusi rezolvarea totala si definitiva. S-a putut observa ca elohimii intunecati au devenit foarte agresivi dincolo de acea comutare, din care cauza, au infuzat ulterior multe programe intunecate in matrixul pe care il manevreaza. Evident ca partea Luminii a venit sa contracareze astfel de actiuni si a introdus si ea programele sale si uite asa, momentan, asistam ca la un joc de ping-pong, cu mingea ba la unii, ba la altii. Dar va avea un final etapa asta, nu va dura asa la nesfarsit.

Cum am ajuns noi prinsi in niste matrixuri ale unor civilizatii de prin alte Universuri? Are legatura cu joaca de-a Dumnezeu, cu circulatiile intre Universuri folosindu-se diferite portaluri, cu chestiuni legate de control si de putere. Dupa cum a aratat Divinitatea, se pare ca noi, astia de prin Universul nostru, ne-am dus prima data peste cei din Universurile acelea si oarecum i-am provocat. Mai apoi, au venit si ei peste noi si astfel, ne-am prins in ceva ce nu era al nostru.

Atunci cand au fost revelate de Sus matrixurile, in vara anului trecut, cele 8 matrixuri ale celor 8 civilizatii au fost abordate intr-o ordine anume. De aceea, putem aloca fiecarei civilizatii de acest gen un numar. In aceasta ultima perioada, Divinitatea a atras atentia asupra civilizatiilor cu numerele 5 si 6, amandoua din acelasi Univers. Trebuie sa stim ca aceste doua civilizatii au reprezentare pe Pamant. A 5-a civilizatie se proiecteaza in ceea ce noi cunoastem cu numele de khazari. S-au chinuit arhelogii si istoricii sa le descopere originile dar nu prea le-a iesit mare lucru. Nu avea cum, caci ar fi trebuit sa priveasca ei intr-un alt Univers. De asemeni, a 6-a civilizatie are proiectie in unele persoane cu pielea mai maslinie, asa cum gasim in anumite tari de pe teritoriul continentului Americii de Sud. Ambele reprezentari au un nivel semnificativ de putere aici, pe Pamant, insa planurile Divinitatii sunt acelea de a aduce pe linia iubirii toate aceste 8 civilizatii si nu numai pe cele doua. Este si aceasta chestiune de durata. Iubirea este ca ceaiul, cu efecte pozitive aduse incetul cu incetul, pe parcursul unor ani de zile.

Al doilea mare eveniment al acestei parti a anului a avut loc la sfarsitul lunii februarie si a constat in inlocuirea efectiva a contractelor de viata. Au existat atunci cateva minute in care fiecare dintre noi eram efectiv pe zero, fara vreun contract de viata asociat. Cel vechi fusese extras, iar cel nou nu fusese implementat inca. Raportat la matrixuri, contractul de viata este ca un fel de carte tehnica a jucatorului, a proiectiei unui Spirit in interiorul unui matrix. In afara matrixului, Spiritele noastre nu au nevoie de contracte de viata pentru a se desfasura. Din cauza blestemelor, a programelor de magie neagra si a altor algoritimi intunecati, contractele de viata initiale au fost accesate de intuneric si fie au fost sterse sau blocate anumite lucruri pozitive destinate noua, ce fusesera inscrise de Divinitate la nastere, fie s-au inserat in contracte elemente intunecate care nu aveau ce cauta acolo. Astfel, ne-am trezit pe linii de destin mult diferite fata de ce ne era scris in frunte sa se intample la fiecare dintre noi.

Este evident ca si la acest capitol ne aflam momentan intr-o perioada de tranzitie. In noile contracte de viata este inscris mai intai de toate ca trebuie sa rezolvam situatiile neplacute ale vietii generate de vechile contracte, acolo unde nu a devenit mult prea tarziu pentru asta, deoarece exista efecte negative din pricina vechilor contracte, iar aceste efecte nu se pot rezolva in cateva clipe decat in situatiile extrem de simple. In cele complexe, ca si in cazul comutarii intre matrixuri, este nevoie de timp pentru a regla lucrurile.

Nu este lipsit de importanta sa stim ca si in cazul contractelor de viata, este un proces care a avut loc pentru toate cele 7 civilizatii ale Fiului Omului si nu doar la noi, pe Pamant.

Traim niste vremuri complicate, insa urmam cu totii un traseu al unui Plan Divin. Chiar daca mai exista unele abateri, totusi, tinta finala ramane pe pozitie, in fata ochilor. Va veni cu siguranta un moment cand o vom putea atinge, iar atunci vom putea privi inapoi la toata munca noastra, demni, multumiti sufleteste, fara a ne fi rusine pentru ce am fost si ce am facut.

 

Toate cele bune!




sâmbătă, 28 februarie 2026

miercuri, 21 ianuarie 2026

POARTA

 


POARTA

 

Dragii mei,

 

In fiecare zi a acestui nou an imi spuneam la inceputul ei ca voi scrie si voi publica inca un articol in blog, dar a fost cu evenimente multiple tot acest interval de timp, astfel incat am ajuns sa scriu articolul dorit dincolo de prima jumatate a lunii. Imi pare rau pentru acest lucru, insa este deja obisnuinta pentru mine ca viata mea sa aiba o desfasurare oarecum atipica, iar in astfel de conditii aleg sa o accept ca atare si sa merg mai departe asa cum stiu si pot eu cel mai bine sa o fac.

Inainte de a expune anumite informatii curente, am mers si am recitit cateva scrieri care au existat la inceputul anului trecut, 2025. Nu stiu cum a fost pentru fiecare in parte. Cert este ca eu, una, l-am vazut ca pe unul foarte dificil. Din anumite privinte l-am considerat chiar ciudat. Spuneam la acea vreme ca in data de 17 februarie au fost „cumparati” de catre Fiii Luminii, de la Consiliul Vamesilor Ceresti, 4 ani energetici. A existat atunci informatia ca aceasta actiune isi va vedea efectul cu precadere in privinta ocolirii unor dezastre majore planetare de tipul unui razboi mondial sau al unor cataclisme. Daca ne uitam la anul 2025, chiar daca pe ici, pe colo, in unele tari, au existat manifestari neplacute, totusi, in ansamblu, putem spune ca nu s-au extins acestea catre o forma generalizata planetara. Sper sa se confirme acest lucru si in urmatorii 3 ani. Mai apoi insa, a venit lovitura de gratie din data de 6 martie, in care din cauza unor actiuni ale creatorului intunecat si ale slujitorilor lui, am asistat la un proces de fracturare a filamentului temporal principal pe care eram situati, generandu-se o cadere energetica echivalenta a 2 ani de zile. Chiar daca in lunile care au urmat s-au facut eforturi masive de recuperare a acestei pierderi, ajungand din nou la manifestari care ar fi trebuit sa se petreaca de fapt la nivelul anului 2029, se pare insa ca nu am mai atins niciodata filamentul de pe care am cazut, ci am ramas pe paliere temporale mult mai joase vibrational. In acest fel, am asistat la evenimente amestecate, in care unele s-au derulat asa cum s-a vazut la inceputul anului, iar altele, din pacate, nu.

Acum, daca stau si ma gandesc bine, este greu de stabilit cat de mult am gresit cand am spus ca in luna mai a anului trecut vom avea un presedinte ales de noi si de Dumnezeu, iar de acolo mai departe, foarte multi care inainte erau ostili, vor vedea ulterior lucrurile cu alti ochi.

https://tristar77.blogspot.com/2025/01/2025-transmutatorul.html

Luna mai s-a potrivit ca predictie. Am anuntat asta in data de 1 ianuarie, dupa cum bine se poate vedea daca se acceseaza linkul de mai sus. In mod oficial, am aflat despre acea luna mai si despre datele in care erau stabilite alegerile, abia in data de 16.01.2025, prin vestita ordonanta de guvern numarul 1, cu semnaturi puse intr-o forma ce este impotriva legislatiei romanesti in vigoare, asa cum s-a putut afla ulterior din diverse surse.

Cat priveste presedintele ales, trebuie sa recunoastem ca nu suntem catusi de putin in situatia in care avem pe unul in fruntea tarii, iar pe cel pe care multi oameni ai acestui popor l-au dorit cu adevarat, l-am dat uitarii. Din contra. Adevaratul presedinte este prezent din ce in ce mai mult in inimile românilor, iar multi care au fost ostili initial in cele ce il priveste, au ajuns ulterior sa vada lucrurile cu alti ochi. Ma gandeam la vremea aceea ca se va transmuta acea ostilitate prin ce va face constructiv domnul Calin Georgescu ca presedinte si nu prin ce nu va face sau va face distructiv pentru aceasta tara si acest popor, presedintele al carui nume nici nu vreau sa il scriu aici. Din pacate, stim cu totii ca am avut parte de a doua varianta.

In data de 15 ianuarie 2026, de ziua marelui poet national Mihai Eminescu, am fost prezenta in Bucuresti la protestul organizat in acea data. Am vazut ca multimea striga mai putin: „Calin Georgescu, presedinte!”. Mult mai mult auzeam: „Calin Georgescu ESTE presedinte!” Pai da, asa este pentru foarte multi români in acest moment, conform cu predictia de anul trecut. Ei nu il recunosc nici in ruptul capului pe cel care ocupa functia aceasta din punctul de vedere al oficialitatii pamantesti. Ei il recunosc pe cel care ocupa aceasta functie din punctul de vedere al oficialitatii dumnezeiesti. Ales de noi si Dumnezeu ...

 Nu merg mai departe fara a sublinia ca imi doresc ca nu carecumva cineva sa ramana cu o impresie gresita legata de prezenta mea la unele proteste. Cand am simtit sa particip am facut-o ca sa pun in rulare unele treburi spirituale si nicidecum pentru ca as crede ca prin aceste proteste putem schimba ceva cu adevarat. Am scris in articolul din decembrie despre ce parere am in legatura cu asta:

https://tristar77.blogspot.com/2025/12/viata-bate-filmul-7.html

Mai intai de toate trebuie sa rezolvam cu clonele. Ori dai din maini necontrolat si repeti la infinit aceleasi cinci inregistrari, ori mergi prin mijlocul multimii, te huiduiesc toti, dar tie nu ti se misca nici macar un fir de par din cap. Intelegeti cu adevarat ce scriu eu aici? Iar povestea este pe drumul de a-si gasi solutia mai intai cereste si mai apoi pamanteste. Nu merge in ordine inversa sub nici o forma. De aceea, privirile Spiritelor noastre nu sunt indreptate catre masina ci catre cabina, cum spune o vorba romaneasca, sau catre soferul care conduce masina, daca ne referim la a arata cu degetul catre adevaratul vinovat.

Mai exista un subiect vazut la inceputul anului trecut despre care nu am scris inca in blog. Il putem numi „Clopotul Lumii”. Acest lucru chiar s-a intamplat. Este vorba despre un macro-scut de protectie, bazat pe sunet, al tuturor planetelor ocupate de civilizatiile ce au la fundatie samanta „Fiul Omului”, in raport cu agresiunile creatorului intunecat. Mi s-a transmis ca planeta noastra a mai avut un astfel de scut in urma cu aproximativ 900.000 de ani, inainte de teleportarea dintr-o galaxie in alta, care s-a produs atunci pentru planeta noastra. Dupa ce am ajuns in Calea Lactee, in acest sistem solar, planeta noastra a pierdut acest scut. In vara anului trecut, „Clopotul Lumii” a fost reactivat iar de acolo mai departe, la diferite intervale de timp, mai apar momente in care vad ca i se aduc functii suplimentare. Probabil ca acest proces va continua si in viitor.

Sa trecem acum la cele ale anului prezent. Am scris in poezia publicata la inceputul anului despre o sfanta mutare. Ea a fost de fapt o trecere printr-o Poarta, corelata cu o deplasare efectiva in spatiu a intregii noastre Roti de 128 de Universuri. Mi s-a transmis ca atunci cand creatorul intunecat si-a creat sistemele lui planetare (fac din nou trimitere la articolul despre Nibiru), tot atunci s-a intamplat, nu stiu sa spun exact cum, o apropiere a Rotii noastre de Universuri cu Roata anticreatiei, astfel incat s-a obtinut o anumita zona de intersectie. Dar acestea sunt ca niste Roti cu margini valurite. Dupa cum ele se roteau, aceasta intersectie se manifesta pentru fiecare Univers in parte atunci cand ii venea randul la suprapunere cu o parte a anticreatiei. Asta s-a intamplat si pentru Universul nostru in toamna anului 2019, iar de acolo mai departe s-a derulat asa-zisa pandemie, cand pe noi practic ne-a invadat anticreatia, ea fiind principala cauza a manifestarilor existente atunci. Ce s-a intamplat acum pe parcursul a 6 zile, in perioada 28.12.2025 – 03.01.2025, cu mijlocul situat cu o ora inainte de a intra in Noul An, a fost indepartarea Rotii noastre de Universuri de Roata anticreatiei, astfel incat intre ele intersectie sa nu mai existe nicicand. A fost ca si cum, dupa aproximativ 4,5 miliarde de ani, Roata Universurilor noastre s-a intors la starea ce a avut-o inainte de aceasta lunga perioada de timp.

Dupa anul 2020 noi am mai avut istorii cu Porti de 6 zile sau de 9 zile, despre care am scris in blog la acea vreme. Poarta de 9 zile din 2021 poate fi interpretata ca o prima indepartare a Universurilor Rotii noastre de Universuri de Roata Anticreatiei, micsorandu-se atunci intr-o anumita masura portiunea de intersectie. In acest fel, au scazut si manifestarile ce au existat pana la acel moment si care au adus atat de multa moarte. Ca sa nu repet informatiile pe care le-am scris la vremea aceea in blog, dau mai jos cateva linkuri:

https://tristar77.blogspot.com/2020/03/nu-te-supara-frate.html

https://tristar77.blogspot.com/2021/01/pe-drumul-lui-2021.html

https://tristar77.blogspot.com/2021/02/intoarcerea-luptatorilor.html

https://tristar77.blogspot.com/2021/07/cu-sau-fara-v.html

Dupa cum bine se poate vedea, de fiecare data cand au existat astfel de Porti, a fost vorba despre deplasari de Universuri intregi.

Mentionez ca in cursul lunii decembrie a anului trecut au fost castigate de catre Fiul Omului toate Cheile Luminii si ale intunericului pentru restul de 127 de Universuri din Roata. Reamintesc ca pentru Universul nostru Cheile au fost dobandite in luna iunie a anului 2025, scriind la acea vreme despre acest lucru. Din acel moment incolo, au inceput actiunile legate de matrixuri iar acestea continua si astazi, deoarece noi trebuie sa primim autoritate din ce in ce mai mare in cadrul acestor matrixuri, pe masura ce ne mai dezlegam de blesteme si inaintam in timp. Dar nu numai aceste Chei au fost dobandite ci si cele doua Chei, a Luminii si a intunericului, aferente Rotii noastre de Universuri. Arata ca o Cruce Ankh, alb-galbuie pentru partea Luminii si neagra pentru partea intunecata. Am aflat atunci cand s-a intamplat asta ca exista si asa ceva. Practic, dobandirea acestor doua Chei a facut posibila miscarea ce s-a petrecut la aceasta trecere intre ani, pe durata de 6 zile.

Cat priveste ce am vazut in Noaptea Anului Nou, pot spune ca a fost intr-o forma si mai vaga decat anul trecut. Eu inteleg lipsa aceasta de informatii ca pe o imagine a faptului ca sunt posibile o multime de linii temporale si este greu de stiut ce se petrece cu exactitate pe fiecare in parte si cum ne vom muta noi de pe una pe alta in perioada viitoare. In trecut, cand si puterile si abilitatile noastre erau la un nivel mai redus, potentialele evenimente ce se desfasurau intr-o perioada anume erau oarecum fixe si mult mai clare. Pe masura inaintarii in timp insa, aceste puteri si abilitati au crescut, facand posibile uneori schimbari majore peste noapte.

Chiar si asa, mi-au fost aratate totusi doua linii importante. Mentionez ca in cursul anului trecut mi-a aparut cu o frecventa destul de mare, pe multiple carari, cuvantul ANA. Am zis cuvant si nu nume, deoarece, de cate ori imi iesea in cale, el imi dadea fiori reci in inima si in suflet. Il vedeam mai degraba ca pe o succesiune A, N, A, decat ca pe un nume propriu. Asa a fost primul filament temporal ce mi-a fost revelat de Sus.

Am vazut la inceput o litera A, mare si neagra. Mai apoi, mult intuneric, piramide negre, simboluri intunecate, vanzoleala, ca dupa toate astea sa apara brusc un A la fel de mare, alb-stralucitor. Acest A mare negru m-a dus cu gandul la soarele negru, la anticreatie si la tot ce se asociaza acestora: falsitate, sufocarea adevarului, nedreptate, umilinta, lipsa de speranta, lipsa de iubire, gol in suflet, gol in buzunare si tot asa. Mai apoi, toata agitatia din viziune am corelat-o cu litera N din succesiunea ANA si am avut imboldul sa o asociez runei ce este numita Hagalaz, insemnand furtuna, grindina cereasca si schimbarea zguduitoare care darama ce este vechi, facand loc noului. Intr-un final, a aparut un A mare, luminos, care arăta asa cum este el pictat in unele icoane cu Domnul nostru Iisus Hristos, care tine in mana o carte pe care sta scris acest A. El inseamna de fapt Alpha, sau nou inceput. Concluzionam ca pe acest filament, dupa o perioada neagra, s-ar intampla ceva navalnic care ar face mai apoi loc Luminii, tot asa cum iese Soarele de dupa nori, dupa furtuna.

Pe al doilea filament am vazut o persoana decedata, asezata pe o masa in mijlocul unei camere. In jurul persoanei erau o multime de alte persoane care mergeau continuu prin camera respectiva si aveau atintiti ochii fiecare catre mainile lor care pareau ca tin niste carticele de rugaciuni din care acele persoane citeau. Totusi, acele carticele nu se vedeau efectiv, dar tot filmul curgea ca si cum ele ar fi existat acolo. Mersul acesta prin camera era un alt fel de vanzoleala care camufla cumva persoana decedata, astfel incat nu s-a putut vedea nici macar daca era barbat sau femeie. In simtirea mea, acea persoana decedata m-a dus cu gandul la tara noastra, Romania. La ceva vreme a aparut un punct alb, stralucitor, in departare. El a inceput a se apropia, iar la un moment dat s-a putut distinge ca era de fapt un porumbel alb al Sfantului Duh, vazut din fata, cu aripile larg deschise. Cand a ajuns foarte aproape, deasupra acelei camere, a inceput a se dizolva toata imaginea de sub el, ramanand pe fundal doar acel porumbel care desi aparea cu o infatisare blanda, emana in acelasi timp o energie de forta, darzenie, hotarare si impetuozitate. Efectiv impunea respect. Acea imagine finala a durat mult timp si nu a mai urmat nimic altceva dincolo de ea. Am inteles ca pe acest filament temporal se instaleaza schimbarea intr-o forma diferita, mai blanda, in care rugaciunea, rostita chiar in gand mergand pe strada (de aceea nu se vedeau in viziune carticelele de rugaciune), are un aport deosebit pentru a putea atinge aceasta varianta de linie de timp.

Este evident faptul ca se poate intampla sa mergem pe un filament pe care sa asistam la o combinatie intre cele doua.

Date fiind toate acestea, vin cu recomandarea pentru cine poate si simte, sa fie citita rugaciunea „Puterea lui 11” de 11 ori. Putem sa citim cate una pe zi pe parcursul a 11 zile sau o putem condensa in mai putine zile, facand mai multe citiri pe zi, pana ce atingem numarul 11. De asemeni, asa cum s-a sugestionat de Sus, ar fi interesant daca am putea sa o citim ca pe un dar pentru altii, fara a ne include si pe noi. La noi vine efectul de oglindire a rugaciunii prin ceea ce fac ceilalti pentru cei din jurul lor.

https://tristar77.blogspot.com/2024/03/puterea-lui-11.html

Dupa iesirea din Poarta in data de 3 ianuarie, s-a declansat cateva zile mai tarziu o dezlegare importanta a unui blestem al semilunei negre. A fost un blestem la fel de greu cum a fost blestemul Ombilicului universal, de a carui dezlegare a depins castigarea Cheii Universului, in data de 12 iunie 2025. Ieri s-a incheiat si dezlegarea unui blestem similar al Mercurului, avand acelasi nivel de dificultate. Mentionez ca asa cum au fost aceste trei blesteme (al Ombilicului, al semilunei negre si al Mercurului), nu a fost niciun alt blestem, in toti acesti ani de zile de cand urmaresc aceste desfasurari pe acest fagas. Intre toate aceste dezlegari de blesteme mari si grele au mai existat dezlegari de blesteme mai mici, precum si inlantuiri importante ale unor structuri ale creatorului intunecat, conducand toate la un eveniment maret petrecut in cursul zilei de astazi, 21.01.2026. Intreaga Roata a Universurilor noastre a facut un salt cuantic enorm de mare, pe foarte multe nivele. Este ca si cum intr-o cladire s-ar fi urcat de la etajul 3 la etajul 100 sau mai mult de atat. Inainte de acest salt se intetise intunericul destul de serios, multe semne aratand ca urma a veni creatorul intunecat cu furie multa peste noi, din pricina miscarii indepartarii Rotii noastre de Universuri de Roata anticreatiei. De la inceputul anului pana azi, chiar ca a parut ca am fost sub talpa acelui A mare si negru. Sa vedem ce se va intampla mai departe, caci multe evenimente vor lua o alta turnura, in mod sigur.

 

Toate cele bune!





joi, 1 ianuarie 2026

2026 - CAVALERI REGALI

 



2026 - CAVALERI REGALI


“-Bună seara, dragi soldaţi
Proaspăt în An Nou intraţi!”
Zise ferm tot un soldat,
De tot răul săturat.
 
“-Să avem noroc la bani,
Să scăpăm de hoţomani!
Şi s-avem un an cu spor,
Fără falsuri de decor!
 
Să avem în suflet pace
Dar nu ca-ntre dobitoace
Şi în inimă iubire
Dar nu de înavuţire!
 
Iară minţii, bat-o vina,
Să-i oprim în loc maşina,
S-o-ntrebăm de prin omăt:
-Cât mai mergem îndărăt?
 
Dar există-o veste mare,
Despre o sfântă mutare.
Și-apoi bucuroşi şi vii,
Cavaleri regali vom fi!”

 

La Mulţi Ani cu sănatate şi numai cu bine-n toate!

 

P.S. Despre mutare – în scurt timp, în articolul viitor.