TEORIA BLESTEMULUI
Dragii
mei,
Nu este
scopul meu sa vorbesc atat de mult despre ale intunericului, dar multe
informatii din aceasta zona mi se dezvaluie mai mereu si nu este ceva
intamplator. Sunt raspunsuri la intrebari pe care in mod sigur nu doar eu mi
le-am pus de-a lungul timpului. Pe undeva, cu totii cautam si dorim sa
intelegem cauzele din a caror pricina multe lucruri nu merg in viata noastra
asa cum ne-am dori, fiind poveste stiuta ca acestor cauze le gasim in general
radacinile in partea intunecata a terenului de joc. Unii cauta rezolvarile in
planul emotional personal, dorind sa inteleaga de ce li se intampla ce se
intampla, altii le cauta facand anumite ritualuri, rugaciuni, meditatii, fara a
avea neaparat nevoie de o astfel de intelegere, altii combina metodele, iar
altii nu prea fac mare lucru in acest sens si de cele mai multe ori, „cineva
din exterior este de vina” pentru ceea ce lor li se petrece negativ, iar corelat
cu asta, ei asteapta deseori ca tot cineva din exterior sa vina si sa le aduca solutiile
la probleme.
Dupa
multi ani de zile in care am intalnit tot felul de situatii, am ajuns la
concluzia clara, indubitabila, ca la temelia tuturor relelor sta: blestemul.
Blestemul
poate fi vazut ca un arbore care produce fructe otravite. Aceste fructe
otravite pot fi: alte blesteme mai mici care sunt construite pe fundamentul
blestemului de baza, programe de magie neagra (orice program de magie neagra se
prinde in ADN-ul cuiva doar daca exista un blestem sau mai multe deja inscrise
in acel ADN, care deschid portile pentru acele programe de magie neagra),
diferite emotii negative generate prin fel si fel de experiente petrecute in
domeniul de viata corespondent acelui blestem, implanturi energetice care sunt
atasate fiintei noastre (nimeni nu poate incasa un implant energetic daca un
blestem existent in ADN nu deschide poarta pentru acesta), prinderi energetice
in tot felul de masinarii, iar exemplele pot continua. Indepartarea unor fructe
din arborele acesta nu reprezinta nici pe departe rezolvarea. In plus, daca debarasam
in anul acesta arborele de niste fructe, la anul care vine pot aparea altele
noi si pot fi chiar mai multe si mai otravitoare decat inainte. Rezolvarea vine
cu adevarat doar atunci cand se actioneaza la radacina acestui arbore, taind
acea forma de rau chiar de la temelia lui.
Teoria
pare simpla, dar practica este extrem de complicata. Putem noi oare de unii
singuri sa actionam la nivelul unei astfel de radacini? Raspunsul este in mod
categoric NU, deoarece este ceva ce ne depaseste cunoasterea si puterile. In
plus, noi nu stim cum sa evaluam blestemele dupa nivelul lor de putere. Nu
putem sa spunem daca un blestem anume joaca rol de fruct otravit sau de arbore
otravitor. Dar cereri pentru dezlegare putem sa emitem catre Divinitate, iar de
la acel nivel se va actiona ulterior intr-o anumita ordine, intr-o forma de
inteligenta si intelepciune care este dincolo de intelegerea noastra lumeasca.
Ce
doresc sa spun prin aceste idei? Doresc sa subliniez in mod foarte serios faptul
ca orice metode am aplica in scopul rezolvarii unor probleme (supunere la tot
felul de dispozitive si de aparate, tehnici diverse de vindecare fizica,
emotionala si mentala, ritualuri, folosirea a tot felul de produse mai mult sau
mai putin cunoscute etc.), este ceva insuficient daca nu sunt insotite toate
aceste actiuni si de cererea catre Divinitate pentru dezlegare de blestem si
pentru taierea acelui rau care ne afecteaza, chiar de la radacinile lui.
Orice
blestem are asociate niste carti de blestem. Ele sunt scrise la propriu de
catre reprezentari intunecate, dar ceea ce produce ca emanatie insusi creatorul
intunecat eu am botezat cu numele de mare blestem.
Dezlegarea
unui blestem, pe principiul „cui pe cui se scoate”, echivaleaza cu citirea rand
pe rand, de catre Divinitate, a cartilor de blestem din componenta lui.
Literele de aur care vin prin citire se suprapun peste cele intunecate din aceste
carti, se anihileaza reciproc, iar cartile dispar pur si simplu, anuland
blestemul. Este la fel ca atunci cand -1 si +1, puse impreuna, dau rezultatul 0
(zero).
Un
blestem oarecare poate fi un simplu program ce functioneaza ca un virus intr-o
forma de matrix. Chiar el in sine poate avea o forma de matrice. Exista
blesteme cu o singura carte de blestem si blesteme cu 8 carti de blestem
asezate ca un turn, pe verticala. Alte blesteme, mai puternice, sunt cu 3 carti
de blestem puse la baza, pe orizontala si se poate ajunge la 8 nivele a cate 3
carti de blestem fiecare. Este evident ca blestemele cu 3x8 carti de blestem
sunt mai puternice decat cele cu 1x8 carti de blestem.
Dupa ce
in anii trecuti Divinitatea a dezlegat pe parcursul unei lungi perioade de timp
foarte multe blesteme de aceste tipuri, s-a intrat la un moment dat pe un fel
nou de blesteme. La acestea a aparut, in plus fata de zona de 3x8 carti de
blestem, ceva ca o forma de acoperis, desenat asa cum un copil de gradinita
reprezinta o casuta 🏠.
Corpul casei este constituit din cele 3x8 carti de blestem, iar acoperisul este
format din 2x12 carti de blestem, fiind cate 12 carti pentru fiecare latura a
acoperisului. Am fost nevoita sa botez zona de 3x8 carti de blestem cu numele
de zona I, iar cea cu 2x12 carti de blestem, cu numele de zona a II-a. Este evident
ca blestemele cu 2 zone sunt mult mai puternice decat cele care au in
componenta doar zona I.
Dupa
inca niste luni de zile au aparut in dezlegare blestemele cu 3 zone. Stim deja
despre primele doua zone. Despre a 3-a zona se poate spune ca este ca stalpul
unei antene puse pe casa, fiind asezate pe verticala 16 carti de blestem. Este
zona a III-a cu 1x16 carti de blestem.
Iar ca
sa fie un mare blestem, atunci in varful turnului de 1x16 carti trebuie sa
existe si a IV-a zona, formata din 3 carti de blestem care sunt citite de
Divinitate intr-o forma speciala, complet diferita de citirea pentru restul
cartilor.
Primul
mare blestem care s-a dezlegat a fost cel de anul trecut, a carui dezlegare s-a
finalizat in data de 12 iunie 2025, numit marele blestem al Ombilicului
Universului. Dupa dezlegarea totala a acelui blestem, Fortele Luminii au pus
mana mai intai pe Cheia de Lumina asociata Ombilicului Universal, numita si
Cheia Universului si mai apoi pe cheia intunecata, deoarece are si intunericul
creatia lui in cadrul unui Univers. A urmat apoi o pauza de cateva luni pana ce
a aparut un al doilea mare blestem la dezlegare, iar incepand cu acest an, ele
au curs cu zecile, ca pe banda. La final, pentru fiecare dintre aceste mari
blesteme, se pune mana pe doua chei asociate blestemului respectiv, una fiind a
Luminii iar alta a intunericului, similare cu ce a fost la blestemul asupra Ombilicului
Universal. Aceste chei sunt ca niste trofee pentru un joc incheiat cu succes.
Un mare
blestem acopera pe un fagas anume toate zonele de manifestare care exista. Sa presupunem
ca este un mare blestem facut impotriva relatiilor de iubire. Atunci, acel
fagas anume este Iubirea. Prima zona, cu 3x8 carti de blestem, corespunde unui
matrix mai mic din Creatie (spre exemplu, Matrixul Fiului Omului sau Matrixul Elohimilor).
A doua zona, cu 2x12 carti de blestem, corespunde frontierei dintre matrixul
mai mic si Marele Matrix al Creatiei, care il include in el pe acel matrix mai
mic. A treia zona, cu 1x16 carti de blestem, corespunde Matrixului Creatiei,
iar a patra zona, cu 3 carti de blestem, este plasata in afara Universurilor,
deci in afara oricarei forme de matrix.
Putem
intelege de aici ca blestemele care au doar prima zona, de maxim 3x8 carti de
blestem, sunt blesteme care se manifesta strict in interiorul unui matrix. Cand
vine vorba insa de un mare blestem, acesta are intinse ramurile chiar si in
afara Marelui Matrix al Creatiei. Deci răul nu poate fi considerat doar o
manifestare legata de minte si de partea intunecata a unui matrix. Am vazut
deja inca de ani buni ca originile lui sunt in afara oricarui Univers creat,
deci in afara oricarui matrix, dar partea aceasta cu marile blesteme vine sa
intareasca aceasta informatie. Deci chiar si daca ajungem sa stapanim
matrixurile si sa iesim si sa intram in ele dupa cum voim, tot nu putem spune
ca am scapat definitiv de influentele intunericului asupra noastra. Ba din
contra. Cu cat ajungi mai departe cu dezvoltarea constiintei, acoperind arii
tot mai largi in timp si spatiu, cu atat intunericul cu care iti este dat sa te
intalnesti este unul mai puternic si mai periculos.
Este util
pentru oricare dintre noi sa cunoastem cateva reguli de baza ce sunt in
legatura cu blestemele:
1. Este gresit sa consideram ca
putem avea unele blesteme doar din cauza ca cineva anume ne-a blestemat. Nu asa
se instaleaza blestemele. Daca cineva ne blestema pe un anumit subiect, dar nu
exista poarta de intrare creata de un alt blestem existent deja in ADN-ul
nostru pentru subiectul acela, atunci acel blestem pur si simplu nu se va
prinde. Dar cand exista poarta de intrare, atunci blestemul lansat de cineva
prin gand sau cuvant se poate prinde. Tot asa se putea prinde blestemul facut
de cineva in cadrul unui ritual ce se aseamana cu unul de magie neagra, insa
repet inca o data ca desi aceste practici continua sa se desfasoare si in
zilele noastre, totusi, prinderea in ADN-urile noastre a programelor generate
de ele este blocata de o constructie facuta de Divinitate in toamna anului
2024, la nivelul ADN-ului planetar. Pe scurt, nu avem de ce sa ne mai temem de ritualul
de magie neagra sau de ritualul de blestem. Cei care fac acele actiuni le intreprind
pentru ca e rost de produs bani si pentru ca nu sunt la curent cu ultimele
stiri. Mai devreme sau mai tarziu cu siguranta le vor afla si chiar vor
raspunde in fata Divinitatii pentru toate miscarile de acest gen. De asemeni,
blestemele apar in ADN ca un efect sau ca o pedeapsa pentru anumite fapte rele
facute. Dar aici este treaba mai complicata si o explic cumva mai clar la al
2-lea punct.
2. Fiintele poarta in ADN-ul lor blesteme
mai mici, banale, blesteme de nivel mediu, dar si blesteme mari si grele. Ele sunt
cu sutele prezente in ADN-ul unei singure persoane. Pot fi blesteme personale
pentru fapte rele facute in aceasta viata sau in altele, pot fi blesteme pe
generatii din familie, pot fi blesteme de neam, popor, tara sau planeta, dar
pot fi si blesteme ce sunt preluate de la altii, in mod nedrept. Din pacate,
lucrul acesta chiar a fost posibil pana la un moment anume, fiind o poveste
corelata direct cu mutarea de karma. La aceasta ora noi nu mai preluam blesteme
prin mutari nedrepte, dar inca mai purtam blesteme pe care le-am preluat in mod
nedrept in perioada anterioara momentului dincolo de care acest lucru nu a mai
fost posibil. Vom scapa de ele atunci cand va fi decisa de Sus vremea
dezlegarii.
3. Blestemele mici au putine carti
de blestem si afecteaza una sau cateva persoane. Blestemele medii ar fi cele cu
3x8 carti de blestem si poate chiar si cele la care ar exista a II-a zona, de
2x12 carti de blestem. Blestemele la care ar exista si zona a III-a, de 1x16
carti de blestem, sunt ceva mai puternice decat blestemele medii, dar inca nu
sunt la nivelul de mare blestem. Exceptand blestemele mici, toate celelate pot
afecta mase largi de fiinte (oameni, alte civilizatii, animale, plante),
putandu-se ajunge la nivelul unui intreg popor sau al tuturor locuitorilor unei
planete.
4. Dezlegarea blestemelor este o
actiune care revine 100% sferelor inalte alte Divinitatii. Chiar daca se fac
anumite actiuni pe Pamant prin diferite ritualuri, rugaciuni, slujbe ale
preotilor, citiri ale Moliftelor Sfantului Vasile cel Mare (cu recomandarea
variantei ce poate fi gasita si in acest blog, fara folosirea formulei pe care
Sfantul nu a folosit-o vreodata, „te blestem” - https://tristar77.blogspot.com/2020/01/ajutor-pentru-ajutator.html),
trebuie sa intelegem ca toate acestea sunt doar niste cereri pentru dezlegare. In
vremurile prezente, blestemele mici se dezleaga de obicei repede, in cateva ore
sau zile de la momentul lansarii cererii, insa ordinea si momentele dezlegarii
unor blesteme medii si mari este hotarata doar de Sus, mai ales cand vine vorba
despre blestemele care implica mase largi de fiinte, caci acestea ori nu se
dezleaga pentru nimeni, ori se dezleaga pentru toata lumea. Pur si simplu nu este
posibil ca cineva sa fie dezlegat doar el de un blestem mare, iar ceilalti ce
sunt influentati sa ramana in continuare legati. De ce este asa se va intelege
mult mai bine la al 5-lea punct. Totul se face cu o intelepciune, caci nu este
deloc usor a se ajunge la dezlegarea unui blestem, iar acesta cu cat are mai
multe carti de blestem, cu atat este mai greu. Spuneam candva intr-un articol
ca Inaltul Domn al Luminii, Metatron, are rolul cel mai de varf in zona
dezlegarii unui blestem, dar de ceva vreme incoace, au recastigat si alte Reprezentari
ale Divinitatii puterea de dezlegare. Cand vine vorba insa de un mare blestem,
nu mai este de ajuns nici Domnul Metatron. Un mare blestem este dezlegat de
chiar Creatorul Absolut al Luminii. Este ca si cum cartile unui astfel de
blestem sunt citite de intreaga Divinitate in acelasi timp. Este in acest fel
deoarece un mare blestem este, dupa cum am spus si mai sus, incropit de chiar
creatorul absolut al intunericului. Ca sa se dezlege asa ceva nu o poate face
decat Cineva cu un nivel de putere similar.
5. Ca sa ajungi sa dezlegi un
blestem, mic sau mare, trebuie sa ii gasesti toate cartile asociate. Aceasta
parte premergatoare este una foarte grea. Cartile acestea pot fi oriunde. Pot
fi stocate in ADN-urile unor persoane, animale, plante, in pietre, cristale,
lemne etc. S-a intamplat cateodata sa ma intersectez cu evenimentul stationarii
unei ambulante la scara vreunui bloc, venita fiind pentru o persoana anume.
Conectandu-ma, am putut vedea in nenumarate randuri ca acelor persoane li se
facuse rau, deoarece venise vremea sa puna la bataie niste carti de blestem
ajuns la dezlegare sau alte chei, coduri etc., pe care le-au purtat si le-au
pazit in ADN-urile lor poate o viata intreaga. Cand avem astfel de instrumente
si vine vremea de Sus pentru folosirea lor, ele se activeaza, iesind ca dintr-o
stare latenta. Este la fel ca si cum intr-un computer avem un folder plin de
carti, iar la un moment dat avem nevoie sa deschidem unele fisiere, continand
unele carti, fiindu-ne necesare anumite informatii din ele, poate pentru un
studiu sau pentru un proiect oarecare. Intunericul vede aceasta activare, caci
este ca si cum se aprinde becul seara. Va da navala peste respectiva persoana,
ca sa ia el acele instrumente primul, daca poate. De aceea i se face rau acelei
persoane, caci acolo incepe o lupta. Incepe sa bata inima mai tare pentru
protectie, creste tensiunea arteriala, se poate instala o stare de lesin etc. Daca
insa cineva anume vine in contact cu persoana (un medic, de pilda, sau cineva ca
mine, trecand prin apropiere), chiar daca nu se constientizeaza un astfel de
proces, este posibil ca la nivel energetic acele instrumente activate sa ii fie
luate acelei persoane de catre Natura superioara a persoanelor cu care exista o
oarecare interactiune in acele momente si sa ii fie transferate intr-un loc
unde este nevoie de ele. Nemaiexistand instrumentele in posesia persoanei
afectate, intunericul nu isi mai pierde vremea acolo cu agresiunea caci nu mai
are scop, iar in felul acesta persoana isi revine. Este un exemplu banal, in
conditiile in care transferurile de informatii sunt de fapt un fenomen extrem
de complex. Multi oameni se intreaba care este misiunea lor in aceasta viata.
Pai o parte importanta, pe care o pot afla sau pot sa nu o afle vreodata, ar fi
aceea de a purta niste instrumente de acest gen, puse in ADN inca de la
nastere. Daca intunericul o biruieste pe acea persoana, instrumentele se pot transfera
la altcineva sau se pot lasa ca o mostenire la alti membri de familie si pot ei
sa duca mai departe cauza respectiva. Multe interactiuni intre parti, chiar
daca uneori ni se pare ca este ceva rau pentru noi, sau prezenta noastra uneori
fortata, neplanificata, in anumite locuri, pot avea ca scop astfel de schimburi
informationale. Cateodata, chiar intram in unele belele pentru a putea implini
o astfel de misiune a unui transfer informational. Evolutia spirituala il
conduce pe om intr-un punct dincolo de care el intelege ca multe evenimente asa-zis
negative din viata sa, au de fapt in spatele lor un astfel de scop. In acest
fel, toate aceste intamplari rele ajung sa fie procesate cu mult mai multa
intelegere si pace. Daca o persoana creste foarte mult spiritual nu inseamna
nici pe departe ca va ajunge sa fie ocolita de necazuri, ci ca le va trata
intr-un alt mod, vazand acolo in mod subtil adevaratul scop divin. Pe langa
cartile de blestem, pentru a se putea intra pe dezlegarea lui, este nevoie de
codurile de acces. Intrarea pe taramul unui blestem este super-codificata. Cu
cat este blestemul mai mare si mai greu, cu atat este mai complex sistemul de
coduri de intrare. Codurile sau cheile de acces sunt tot instrumente si toata
teoria pe care am expus-o in legatura cu cartile de blestem se aplica in mod identic
si la coduri. Nu in ultimul rand, trebuie sa stim ca intrarea pe dezlegarea
unui blestem se lasa cu mare batalie intre fortele Luminii si ale
intunericului. Data fiind toata aceasta complexitate, cred ca putem intelege
foarte simplu de ce un blestem mai greu nu se poate dezlega pentru o singura
persoana si fie nu se dezleaga pentru nimeni, fie se dezleaga pentru toti cei
ce poarta acel blestem, atunci cand toate elementele necesare pentru o astfel
de dezlegare sunt pregatite.
Dupa cum
spuneam, dezlegarile acestea se petrec cu miile, de niste ani incoace, iar in
ultimele luni de zile asistam la multe dezlegari de mari blesteme. Amaraciunea
aceasta pe care o resimtim toti la nivelul sufletului se datoreaza si energiei acestor
blesteme ale caror dezlegari au ajuns sa fie efectiv ca pe banda. Nu scapam
bine din dezlegarea unui blestem, ca vine imediat urmatoarea. Deseori, se
suprapun dezlegarile mai multor blesteme, iar atunci este si mai greu de dus.
De cate ori un blestem vine la dezlegare, daca suntem afectati de el, putem fi
loviti brusc de o stare depresiva sau de frica, putem simti agresivitate, putem
simti mare disconfort la nivel fizic (asociindu-l cu false probleme de sanatate),
putem marca diferite forme de pierdere (acte, defectiuni de instalatii care cer
bani pentru reparatii, accidente) sau putem avea dificultati la nivel de
comunicare, de relationare, de intelegere, de intelepciune, de inteligenta etc.
Toate aceste manifestari depind de tipul blestemului, fiind mai accentuate pe
zona pe care o acopera blestemul respectiv. Dupa ce dezlegarea se termina, se
termina si cu acele stari, dar incepand o alta dezlegare, apare un nou set de
stari, cu accent pus pe alte zone. Asta e singura diferenta pe care o putem remarca.
Acum simtim durere fizica intr-un loc anume, peste o ora ne lasa durerea si ne
cuprinde o stare de frica, peste alte doua ore ne lasa frica si ne cuprinde
deznadejdea si tot asa. Cam in acest fel arata caruselul emotiilor si starilor
prin care suntem plimbati atunci cand au loc aceste dezlegari. Ne dorim cu
totii sa vedem o linie trasa in povestea aceasta, sau macar sa asistam la o
manifestare cu o frecventa mai mica a acestor dezlegari, insa cand va fi acest
lucru, doar Dumnezeu poate sti.
Pana
una, alta, noi trebuie sa avem intelegerea, deoarece au loc toate aceste
dezlegari si recuperari ulterioare de parti spirituale, ca este cu neputinta
ca in anii urmatori sa mergem catre mai rau. Imaginea aceasta a lumii
fizice este una care ne poate induce in eroare. Ne poate face sa credem ca ne indreptam
catre mai rau. Adevarul insa nu este acesta. Imaginea acestei lumi corespunde
de fapt luptei dintre fortele Luminii si ale intunericului despre care am
vorbit si mai sus, careia intunericul nu mai stie cum sa-i faca fata. De aceea,
se agata disperat de orice idee, impune tot felul de restrictii penibile, sau
face tot felul de actiuni si mai jalnice, caci alte mijloace pur si simplu nu
mai are ca sa poata limita forta crescanda a Luminii, la nivelul acestei
planete. Doar cand vom ajunge la anii 7300-7700, Divinitatea va permite ca
intunericul sa isi recapete pentru o perioada limitata o parte din aceasta
putere inlantuita, culminand cu perioada de 14 ani a antihristului din viitor,
intre anii 7655 si 7669. Mai sunt cateva socoteli de reglat atunci, care nu pot
fi rezolvate acum, atat din pricina oboselii noastre, cat si din cauza lipsei in
prezent a unor forme de cunoastere ce este necesara pentru acele rezolvari. Aceasta
cunoastere va fi revelata pe Pamant in urmatoarea perioada de aproximativ 5000
de ani de aur, ce se va derula pana se va ajunge la acele vremuri.
De ce am
ales sa expun toate aceste lucruri legate de blesteme? Pe langa informatia in
sine, bine de stiut de oricare dintre noi, doresc ca in zilele urmatoare sa vin
cu alte doua scrieri care au nevoie de aceasta baza, ca sa existe o mai buna
intelegere.
Una este
despre dezlegarea marilor blesteme asociate elementelor din Stema veche a
Romaniei, lucru petrecut in aceasta primavara.
A doua
are legatura cu niste informatii tainice legate de antihristul din viitor, cu
care a fost mult de furca in ultimele 3 luni de zile si nu doar cu el. Cu
ocazia aceasta insa, au putut fi aflate lucruri nestiute si interesante. Acolo
voi scrie mult mai accentuat despre gandirea complet eronata a fortelor de
intuneric in cele ce priveste relatia cu creatorul intunecat, cu manifestari
concrete prin acest antihrist din viitor si prin altii asemenea lui, de pe alte
planete. Stiu ca va mai dura cel putin 2-3 ani de acum incolo pana cand la
nivelul multora din aceasta zona va veni intelegerea corecta, asa cum o avem multi
reprezentanti ai Luminii in prezent. Mai in gluma sau mai in serios, vin si
spun ca antihristul din viitor este o expresie nu doar a falsei lumini, ci si a
falsului intuneric, daca se poate spune asa. El cauta sa ne pacaleasca pe toti,
atat pe cei din tabara Luminii, cat si pe cei din tabara intunecata. Dar despre
astea toate vor fi mult mai multe scrise in viitorul articol.
Fireste
ca ramane vesnica intrebare: „Care a fost mai inainte: oul sau gaina?” Pe zona
abordata in prezenta scriere ne intrebam firesc cum a fost instalat primul
blestem care sa deschida poarta catre tot restul, sau altfel spus, care ar fi
radacina tuturor radacinilor? Nu cunosc acest raspuns momentan, insa
nadajduiesc ca oi ajunge candva sa am macar o vaga intelegere a acestui aspect.
Toate
cele bune!

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu